Az iráni elnök arra kérte az ország vallási vezetőit, hogy legyenek türelmesek az internettel szemben

vallás
2014 szeptember 01., 11:42
comments 33

Az iráni elnök arra kérte az ország vallási vezetőit, hogy tanúsítsanak nagyobb türelmet az internettel és a technikai újdonságokkal szemben, amiket az iszlám köztársaságban gyakran bírálnak a befolyásos keményvonalas emberek.

A klérus vezetőivel tartott teheráni találkozóján Haszan Róháni elnök azt mondta, az internet fontos eszköz a diákok és tudósok törekvéseihez, hogy új tudásra tegyenek szert, és tudományos eredményeket érjenek el.

„Ha valaki a mai világban nem ismeri és nem használja az internetet, az nemhogy szakértőnek, még diáknak sem nevezhető. (...) Nem zárhatjuk el a világot a fiatalabb nemzedék elől”

– mondta az elnök az állami televízió által is közvetített beszédében.

A viszonylag mérsékelt politikusnak számító Róháni tavalyi megválasztása után azt ígérte, hogy szélesíteni fogja a média és az internet szabadságát, de beleütközött a keményvonalasok ellenállásába, akik még a 3G-mobilhálózat kiépítését is ellenezték, mert az ajtót nyit az erkölcstelen képek továbbítása előtt. A teheráni kormány az elmúlt hetekben mégis több iráni távközlési cégnek is engedélyezte a 3G-szolgáltatás bevezetését.

A 2009-es elnökválasztást követő tüntetésekre válaszul az iráni hatóságok betiltották az olyan internetes közösségi hálózatokat, mint a Facebook, a Twitter és a Youtube. Az ifjúság és a technikához értő irániak azonban proxy-szerverek használatával és más kerülő utakon kijátsszák a hatósági ellenőrzést – írja az MTI (az ifjúság szót kifejezetten az MTI írta).

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.