Rogán felhúzta magát azon, hogy a bankok nem jókedvűen veszítenek el 1000 milliárd forintot

politika
2014 szeptember 29., 13:40
comments 107

A Bankszövetség szeretné, hogy Áder János az Alkotmánybíróság vizsgálatát kérje a második devizahiteles-mentő törvény aláírása előtt. Tudják, ez az a törvény, ami - ahogy Rogán Antal reklámozza is - nagyjából 1000 milliárd forint veszteséget okoz a magyar bankrendszernek.

A Fidesz reakcióját változtatás nélkül közöljük:

„Elfogadhatatlan, hogy a bankszövetség agresszív módszerekkel gyakorol nyomást a köztársasági elnökre.

A Magyar Bankszövetség mai közleményével agresszív módon próbált nyomást gyakorolni a köztársasági elnökre. A bankok hosszú éveken keresztül egymillió háromszázezer magyar családot károsítottak meg tisztességtelen eszközökkel. Ezért van szükség a bankok elszámoltatására. A bankoknak a Kúria által tisztességtelennek ítélt árfolyamkockázattal és a Kúria által tisztességtelennek ítélt egyoldalú szerződésmódosításokkal kell elszámolniuk. A Magyar Országgyűlés döntése a Kúria ítéletén alapszik. A Magyar Országgyűlés döntésével igazságot szolgáltatunk a megkárosított deviza- és forinthiteleseknek. Egymillió háromszázezer magyar család érdeke, hogy a bankok elszámoltatása ne szenvedjen késedelmet. Tisztelettel kérjük Magyarország köztársasági elnökét, ne engedjen a bankok nyomásgyakorlásának, aláírásával hitelesítse a Magyar Országgyűlésnek a Kúria ítéletén alapuló döntését.

Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője”

Most tehát az van, hogy a Fidesz, a párt, ami minden különösebb szakmai egyeztetést mellőzve, pár nap alatt keresztülnyomta a parlamenten azt a törvényt, ami elveszi a magyar bankrendszer tőkéjének harmadát, képes azt mondani, hogy ezek a bankok agresszívan nyomást gyakorolnak a szintén a Fidesz által kinevezett, exfideszes államfőre.

A Bankszövetség közleménye még meg is jegyzi, hogy ha Áder aláírja a törvényt, akkor természetesen be fogják tartani.

Micsoda agresszió!

Végül pedig hadd jegyezzük meg, hogy a Kúria nem ítélte tisztességtelennek az árfolyamkockázatot, amire Rogán gondol, az valószínűleg az árfolyamrés. Hasonló a két szó, de nem ugyanazt jelenti.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.