Szerkesztőségi vezércikkben követeli a New York Times, hogy Juncker menessze Navracsicsot

POLITIKA
2014 november 05., 13:02
comments 547

A lap szerkesztőségi bizottsága közös vezércikkben foglalkozik ismét Magyarországgal.

A Magyarország veszélyes lecsúszása című publicisztikában arról írnak, hogy az Orbán Viktor vezette Magyarország egyre távolabb süllyed a demokratikus útról, és folyamatosan tagadja meg az Európai Unió alapvető értékeit.

Mindezek ellenére az Európai Parlament mintegy elismerte az Orbán-kormány presztízsét, amikor biztosként fogadták el Navracsics Tibor jelöltet.

Holott Orbán kormánya teljes letámadást indított a magyar állampolgárok jogai ellen, pedig ezeket az Európai Unió Alapjogi Chartája és az EU alapszerződése is védi.

A cikk felidézi Orbán Viktor illibeárlis államokról mondott beszédét, ahol Oroszországot, Törökországot és Kínát említette példaként. Majd szóba kerül a médiatörvény és az Alaptörvény ellentmondásos módosításai is. Végül pedig a nemrég bedobott internetadó ötlete is, amit Orbán végül a hatalmas felháborodás nyomásra "egyelőre" félretett.

navra

A legutóbbi alkalom, amikor Magyarország semmibe vette az Európai Uniót, az az a törvény a New York Times szerint, ami múlt hétfőn megnyitotta az utat az oroszok Déli Áramlata számára Magyarországon. Ez egyben a nyílt megsértése az Európai Parlament múlt szeptemberi döntésének, és az oroszok ellen kivetett szankcióknak is.

A felsorolt antidemokratikus döntések miatti aggodalmak miatt az Európai Uniónak szankciókat kéne alkalmaznia Magyarország ellen, érvel a lap szerkesztősége. Egyben pedig azt írják, hogy az EB elnöke, Jean-Claude Juncker arra kéne használja hatalmát, hogy rávegye Navracsics Tibort a lemondására.

Ha elmaradnak az Orbán-kormány elleni lépések, az eltávolodást jelentene az Európai Unió alapértékeitől, véli a lap.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.