Így küzdenek a szexuális erőszak ellen az USA egyik legjobb egyetemén

életmód
2015 február 01., 15:03
comments 301

Tavaly ősz óta több egyetemi szexuális visszaélésre is fény derült itthon, főleg a gólyatáborokban elkövetett erőszakok kaptak nyilvánosságot. A rendőrség azóta erőszak ügyben a "Tehetsz róla" kampánnyal tudott előjönni, a politika pedig legutóbb január elején ígért minisztériumi munkacsoportot, ami új szabályokat dolgoz ki, a Hallgatói Önkormányzat pedig minőségbiztosítási rendszert alkotna a "panaszok" hatékonyabb kezelésére.

Ha egyetemista, vagy egyetemre készülő lány lennék már biztonságban érezném magam.

Az Egyesült Államokban sok egyetemi szexuális visszaélés kapott nyilvánosságot az elmúlt hónapokban. Ezért a Dartmouth College, az USA egyik legjobb egyeteme akcióterve dolgozott ki a biztonságosabb környezet megteremtésére. Ez sem két percig tartott, ott 8 hónap alatt a következőkre jutottak:

  • 2015 őszétől kötelező, 4 éves oktatás a szexuális erőszakról és a megelőzéséről minden új diáknak.
  • Oktatás a tanároknak és az egyetem dolgozóinak, ami felkészíti őket az áldozatok megfelelő ellátására.
  • Telefonos alkalmazás, amivel könnyen segítséget tud kérni bárki, aki veszélyben érzi magát.
  • Egyértelmű, életszerű példákkal készült útmutató arról, hogy mi számít szexuális erőszaknak.
  • Együttműködés áldozatsegítő szervezetekkel és jogi irodákkal.

A legfontosabb változás pedig talán az, hogy drasztikusan korlátozzák az alkoholfogyasztást az egyetem területén, és az egyetemi rendezvényeken.

Ezt azt jelenti, hogy a tömény, 30 százalékánál magasabb alkoholtartalmú italok árusítását és tartását megtiltják az egyetemen, és az egyetemi rendezvényeken, szigorú büntetést szabnak ki azokra, akik a szabályt megszegik, és kötelezővé teszik külsős biztonsági szolgálat, és külsős pultosok alkalmazását, szóval az egyetemi bulikon nem mérhetnek piát egymásnak a hallgatók. A felesezés ilyen korlátozásának nem csak az erőszakos bűncselekmények miatt van jelentősége, a felelős alkoholfogyasztás szempontjából is elég fontos fejlemény.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.