Három éve porosodnak a raktárban a mentősök táblagépei

Egészségügy
2016 július 25., 08:46
comments 140

Ötmilliárd forint uniós forrást költöttünk azokra a speciális tabletekre, amik megkönnyíthetnék a kommunikációt a mentést végzők, a mentésirányítók illetve a sürgősségi esetek fogadására alkalmas egészségügyi intézmények között.

Az egész projektet azért finanszírozta az unió, hogy ezáltal a mentésre szorulók gyorsabban jussanak segítséghez, és emberéletek maradjanak meg. Három éve megvannak a gépek, de még mindig nem sikerült installálni a mentésirányító rendszert.

Egy mentő érkezik a nyíregyházi Jósa András Oktatókórház megújult sürgősségi osztályára 2016. április 6-án.
photo_camera MTI Fotó: Balázs Attila

A tabletek sokkal folyékonyabb, egyszerűbb kommunikációt tehetnének lehetővé. Így például a mentős képernyőjén már azelőtt megjelenhetnek a célhelyszínek, hogy a bejelentő befejezte a riasztást és a beszégletést a diszpécserrel. A mentésirányítók sokkal egyszerűbben tudnák koordinálni az autókat, és a kórházak is előbb fel tudnának készülni a betegek fogadására.

A Népszabadság szerint a csúszás oka az, hogy az elmúlt nyolc évben három különböző főigazgató kezelte az uniós pályázatokat, és ezért nem sikerült összefogni a projektet.

A lapnak az ügyben jelenleg illetékes Máté Gábor főigazgató azt mondta, hogy tavaly Nógrád megyében tesztelték a szisztémát, de szoftveres problémák merültek fel. Most új programokkal frissítik a gépeket és állítása szerint még az idén működésbe állhat a mentésirányító rendszer. (Népszabadság)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.