Az Európai Tanács szerint Magyarországon nem üldözik eléggé a pénzmosást

bűnügy
2016 november 30., 05:16
comments 49

Üdvözlendő, hogy emelkedőben van a pénzmosási ügyekben indított eljárások száma Magyarországon, de a jelenleginél is határozottabb fellépésre lenne szükség a hatóságok részéről - emelte ki szerdai jelentésében az Európa Tanács pénzmosás elleni bizottsága (Moneyval).

A Moneyval szakemberei azt értékelték, hogy a 2010-ben elfogadott legutóbbi jelentés óta mennyiben felelt meg a magyar hatóságok tevékenysége a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása elleni nemzetközi sztenderdeknek.

A bizottság jelentése szerint részletesebb elemezést kellene készíteni Magyarországon a pénzmosás jelentette kockázatokról, és a pénzmosás formáiról.

A bizottság kiemelte, hogy sajnos

a pénzmosás elleni küzdelem nem számít prioritást élvező célkitűzésnek Magyarországon.

A pénzmosási ügyekben indított vádemelések száma nem áll arányban a Magyarországon azonosított kockázatokkal és veszélyekkel. A hatóságoknak a pénzmosás minden formája ellen ugyanolyan hatékonysággal kellene fellépniük, márpedig mindössze korlátozott számban foglalkoznak a strukturált pénzmosási módszerekkel.

A jelentésben felszólították Magyarországot a még fennálló jogi akadályok elhárítására annak érdekében, hogy teljes mértékben büntethetővé tehessék a terrorizmus finanszírozását. A szervezet javaslatot tett olyan bűnüldözési részlegek felállítására, amelyeknek a terrorizmus finanszírozása elleni harc lenne a feladata.

Magyarországnak jövő év decemberében kell majd jelentést készítenie a strasbourgi székhelyű, 47 országot tömörítő Európa Tanács pénzmosás elleni bizottsága által tett javaslatok végrehajtásáról. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.