Nem akarunk második Magyarország lenni - mondja a lengyel liberális párt vezetője

külföld
2016 december 05., 07:28
comments 35

A 44 éves Ryszard Petru a lengyelországi Nowoczesna vagy más néven Modern Párt vezetőjét tartják legnagyobb reménységüknek Lengyelországban az európai liberálisok. Petrut méltatta az EU több liberális vezetője, például a magyar kormány által vérengző, magyarellenes, sátánista fenevadként beállított belga Guy Verhofstadt.

Petru és szövetségesei a 2015-ös választás előtt két hónappal alapítottak pártot, mégis sikerült bejutniuk a parlamentbe, azóta pedig a közvélemény-kutatások szerint a populista jobboldali lengyel kormány egyik legerősebb ellenzéki pártjává váltak 23 százalékos támogatottságukkal.

Ryszard Petru egy 2015-ös pártgyűlésen. (AFP PHOTO / JANEK SKARZYNSKI)
photo_camera Ryszard Petru egy 2015-ös pártgyűlésen. (AFP PHOTO / JANEK SKARZYNSKI)

Petruról cikket közölt a Politico is, ebben a politikus elmondta a lapnak, hogy szeretné, ha az EU folytatná a lengyel kormány ellen az emberi jogok csorbítása miatt indított vizsgálatát, mert ha nem is lesz eredménye, legalább jelzi, hogy az EU törődik a Varsóban történtekkel. Petru szerint azonban

„a Lengyelországban jelentkező problémát csak a lengyelek tudják megoldani.”

Petru az EU-s pártcsaládja, az ALDE kongresszusán is felszólalt, arról beszélt, hogy az ő pártja az egyetlen, amelyik komoly reformokat sürget Lengyelországban, és csatlakoztatná az országot az eurózónához.

„Nem akarunk második Magyarországot itt!”

- mondta. A megállapítása alapján egyébként a Politico is úgy jellemezte, mint egy olyen liberális politikust, aki eredményesen szállhat szembe azzal a folyamattak, aminek hatására egyre több, Orbán Viktorhoz hasonló vezető tűnik fel Európában és az egész világon. (Politico)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.