Vasárnap hajnalban a koppenhágai Norrebo pályaudvar közelében lelőtt egy férfit a dán rendőrség.
Körbevettek a rendőrök egy épületet a két tegnapi merénylettel összefüggésben, amikor tüzet nyitott rájuk a férfi, mire válaszul a rendőrök lelőtték őt. Ezúttal egy rendőr sem sebesült meg.
A rendőrség bejelentése szerint ő lehetett a fegyveres, aki a szombati két, összesen két halálos áldozattal és öt sebesülttel járó koppenhágai merénylet mögött állt.
BREAKING: Police say man killed by police believed to be gunman behind 2 shootings in Copenhagen
— The Associated Press (@AP) February 15, 2015
Az egyik merényletet egy sajtószabadságról szóló beszélgetésen, a másikat pedig egy zsinagógánál követték el. Az első merénylet célpontja feltehetőleg Lars Vilks svéd karikaturista volt, aki egyszer kutyaként ábrázolta Mohamed prófétát, amiért elég sok halálos fenyegetést kapott. Ezúttal sértetlenül megúszta a merényletet, ellentében a rendezvény egy másik résztvőjével, aki halálos sebesülést szerzett, és a későbbi, zsinagógánál elkövetett lövöldözés biztonsági őr áldozatával.
A dán rendőrök eleinte több fegyveresről beszéltek, azóta viszont úgy látják, hogy egyedül volt az elkövető.
(AP, MTI)
Kommentek
Ha kommentelnél, ahhoz Közösség vagy Belső Kör csomagra van szükséged. Ha csak olvasnád a többiek hozzászólásait, ahhoz nem kell előfizetés.