Méhzümmögéssel ijesztik el az elefántokat a vonatsínektől Indiában

külföld
2019 július 11., 19:34
comments 67

A méhek zümmögésének hangját árasztó hangszórókkal tartják távol az elefántokat a vasúti sínektől Indiában.

link Forrás

A dél-ázsiai országban csaknem 70 elefántot gázoltak halálra a vonatok 2013 és 2019 júniusa között, döntően az északkeleten fekvő Asszám államban és Nyugat-Bengál állam északi részén.

A probléma orvoslása érdekében az indiai államvasutak csaknem 50 hangszórót helyezett ki Asszám állam sűrű erdőségeinek tucatnyi "elefántfolyosójánál". Az állam csaknem hatezer elefántnak, az indiai elefántállomány 20 százalékának ad otthont.

A vállalat szóvivője szerint a zümmögés akkor indul be, amikor a vonatok megközelítik a problémás területeket és a méhek elrettentő hangja 600 méterre elhallatszik.

Az állatvédők által is üdvözölt módszer hatékonyságát 2017-ben kezdték tesztelni, először idomított elefántokon, majd vadon élő ormányosokon, végül tavaly vetették be élesben.

Az elefántokat elrettenti a méhek zümmögése, félnek a csípésüktől.

A délnyugat-indiai Kerala államban a falusiak például méhkassal felszerelt kerítésekkel ijesztik el a portyázó elefántokat. Amikor a nagytestű emlősök hozzáérnek a kerítéshez, a feldühödött méhek kirajzanak, hogy megvédjék a kolóniát.

Indiában egyre gyakoribbak az elefántok és az emberek közötti konfliktusok, aminek az az oka a környezetvédők szerint, hogy egyre zsugorodik az állatok természetes élőhelye.

A júniusban közzétett hivatalos adatok szerint az elmúlt öt évben csaknem 2300 embert öltek meg elefántok.

Az elmúlt nyolc évben nagyjából 700 ormányos pusztult el. Az állatokkal elsősorban az elektromos kerítések, a családtagjuk elvesztése vagy a terményeik elpusztítása miatt feldühödött helyiek végeztek, mások a vasúti síneken szenvedtek balesetet.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.