2016 nyarán szavazták meg az Egyesült Királyság polgárai, hogy ki akarnak lépni az EU-ból, ez brüsszeli idő szerint 2020 február 1-jén meg is történt, de a szétválás jogi rendezése a mai napig tart.
Egészen pontosan a brit kormány annyira utálta a rendszert, hogy azzal fenyegetett, felmondja a megállapodás legérzékenyebb, Észak-Írországra vonatkozó részét. Hétfőn az Európai Bizottság elnöke és a brit miniszterelnök megegyeztek néhány jelentős módosításban – illetve hivatalosan kiegészítésben, hiszen az EU 2020 óta következetesen azt képviseli, hogy az eredeti egyezmény nem változtatható. A kompromisszumért mindkét oldal engedett az elvárásaiból.
A Brexitről szóló tárgyalások idején az EU a lehető legkeményebb álláspontot képviselte Londonnal szemben, ezzel azt is akarta mutatni, hogy a kilépés a szövetségből nem lehet diadalmenet.
Légy része a közösségünknek, segítsd az újság működését!
Már előfizetőnk vagy? Jelentkezz be!
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.