Călin Georgescu követői elkezdték listázni a romániai „Soros-hálózat” tagjait. A 168 fős listán több romániai magyar értelmiségi is szerepel - írta meg a Transtelex.
A közösségi médiában terjedő lista eredeti forrása nem világos, de már több, Georgescuhoz köthető ismert személy is megosztotta, valamint hírportálok is beszámoltak róla.
A listán szerepel például Szokoly Elek közíró, emberjogi aktivista és Szilágyi N. Sándor nyelvész, egyetemi tanár. Mindketten a Soros-alapítvány egyik kuratóriumának tagjai voltak. Azonban olyan személyeket is meg lehet rajta találni, akik már meghaltak.
Georgescu február 16-án a Realitatea Plus televízió műsorában jelentette ki, hogy ha ő lesz az államfő, akkor mandátuma első napján betiltja a romániai Soros-hálózatot.
Georgescut egyébként február 26-án letartóztatták. A szélsőjobboldali politikus autóját megállították a rendőrök Bukarestben, az elnökjelöltet falhoz állították, majd gyanúsítottként vitték be kihallgatásra a legfőbb ügyészségre. Alkotmányos rend elleni bűncselekményekkel, nyilvános felbujtással, fasiszta jellegű szervezet létrehozásával és a választási kampány finanszírozásáról tett hamis nyilatkozatokkal gyanúsíthatják meg.