Az érthető, hogy a köztársasági elnök, a miniszterelnök vagy a miniszterek kiemelt orvosi ellátást kapnak. Hogy nem kell sorban állniuk az urológián, vagy hogy külön szobában gyógyulhatnak a kórházban, ahol mondjuk mások nem hallgathatják ki, hogy miről beszélnek telefonon.
Az már kevésbé egyértelmű, hogy miért kell ilyen kiemelt ellátást biztosítani az összes államtitkárnak, helyettes államtitkárnak, miniszteri biztosnak, kormányhivatali vezetőnek, és még egy csomó más embernek. Összesen 311 "fontos" "vezetőnek".
A SOTE picit meg is ijedt, amikor először kérdeztük őket, hogy milyen ellátást kapnak a vezetők.
A Honvédkórház ugyanerre a kérdésre készségesen válaszolt, a SOTE viszont azt írta, hogy
A szóban forgó megállapodás [ami a vezetőknek járó eü ellátást szabályozza] a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumot is érinti, felmerül a kérdés, hogy a megállapodás tartalmát milyen mértékben ismerhetik meg harmadik személyek, valamint nem esik-e a nemzetbiztonsági szolgálatokról szóló törvény korlátozása alá az adatmegismerés, mivel állami vezetőket is érint a kért megállapodás tartalma.
Az egyetem augusztus közepén meggondolta magát.
Ebben szerepe lehetett annak, hogy a Transparency International jogsegélyszolgálatával közösen pert indítottunk ellenük a közérdekű adatok megismeréséért. És annak is, hogy a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság állásfoglalását kérték az ügyben, aminek a tartalmát ugyan nem küldték el, de valószínűleg ők is megmondták nekik, hogy attól, hogy valami MINISZTEREKET érint, még nem automatikusan titkos.
Most, hogy az egyetemi kórház elküldte a papírokat, végre lehet tudni, hogy az állami vezetőket a SOTE-n is elég alaposan látják el.
A kijelölt ambulancián:
A fekvőbetegeknek:
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.