A lányok ingyenes buliztatásának gyakorlatát az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál megtámadó Teczár Szilárd volt a témája az ország egyik leghallgatottabb rádiós műsorának ma reggeli adásának. Sebestyén Balázsék főleg Teczár fényképéből kiindulva értelmezték a mostani döntést.
A 19 perces beszélgetés alatt repkedtek a nem is annyira burkolt buzizások:
Megnéztem ezt a Teczár Szilárdot, a képe alapján mindent értek. A lelki mozgatórúgó már megvan, a fotó alapján azt gondolom, ő akart ingyen bejutni a helyekre.
Sebestyén egy óvatos kérdésig is eljutott:
Nem az van, hogy Szilárd a pasikra gerjed? Csak kérdezem, nem állítom. Nem lehet, hogy csak zavarta a sok nő?
- lavíroztak a műsorvezetők vihorászva, majd megállapították újra, hogy Teczár valószínűleg úgysem csajozik.
Sebestyén Balázs és Vadon János a maguk szerény eszközeivel a műsor második felében próbálták megérteni az EBH döntését, de nem jutottak messzire:
ahol jókedű csajok vannak, ott egyetlen férfi sem jár rosszul.
Majd áttértek arra, hogy egy huszonéves egyetemista egyáltalán minek foglalkozik ilyenekkel:
Mit csinált most? Kiszúrt most x százezer nővel, az egyenjogúságra fogva, csak azért, mert nincs elég ideje, hogy otthon maszturbáljon.
(via ATV)
A műsor végén még próbáltak felolvasni smseket is, de ez nem ment könnyen, mert például az egyik hallgató azt írta, hogy a panaszosnak még biztos nem volt nője, ez meg annyira viccesnek bizonyult, hogy a röhögéstől megakadtak az olvasásban.
Ez a beszélgetés arra biztos jó volt, hogy aki esetleg túlzásnak találta Teczár fellépését, ezt a két tahót hallgatva könnyen átbillenhet a másik oldalra.
Teczár maga is válaszolt a műsorvezetőknek a MaNcs-ban, többek között azt írva, hogy
a Magyarország egyik legnépszerűbb rádióműsorában legitim érvként hangozhat el a „nincs igazad, mert buzi vagy” állítás
és hogy
A közel húszperces blokk egyébiránt szórakoztató módon igazolja vissza érvelésem helytállóságát, vagyis hogy a Doboz belépőrendszere tényleg az alárendelt szerep felé tolja a nőket (a csajozás szinonimájaként hangzik el például a vadászni kifejezés, egy valahonnan előrángatott női kolléga pedig azt ecseteli, hogy aki ilyen helyet választ, az szeretné, ha pénzes pasik szednék föl.
Teczár Szilárd május végén fordult az ombudsmanhoz, majd mivel az nem volt illetékes, az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz, hogy szerinte diszkriminatív az, hogy vannak szórakozóhelyek, ahol a férfiak pénzért mehetnek csak be, míg a nők ingyen.
Az EBH most Teczárnak adott igazat, és harminc napot adott a Doboznak, hogy hagyjon fel a gyakorlattal. Az ügyből pedig könnyen precedens lehet.
Teczár a döntés után a Magyar Narancsba írt publicisztikájában érvelt a lépése mellett, többek között arra hivatkozva, hogy az eddigi gyakorlattal
Bizonyos fiúkban megerősödhet az a képzet, hogy ha ők fizettek valamiért, akkor ellenszolgáltatásra is jogosultak, a lányokra pedig hajlamosak lesznek úgy gondolni, hogy ha már ingyen jöhettek be, nyújtsanak is valamit. Nem állítom, hogy az összefüggés szoros vagy meghatározó, de ez a gondolkodásmód – melyet a beléptetési rendszer legalábbis nem ellensúlyoz – hozzájárulhat a szörnyű leitatós-belekeverős-megerőszakolós esetekhez is
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.