Papcsák keresett a legjobban, Veres Jánosnak van a legtöbb pénze

POLITIKA
2014 február 01., 12:41
  • Vagyonnyilatkozatuk alapján a céges osztalékból kennek a legtöbb vajat a kenyérre a képviselők.
  • Az Index kiszámolta a havi átlagjövedelmeket, ezek szerint Papcsák Ferenc megelőzte a tavalyi győztes Gyurcsány Ferencet.
  • Gyurcsány Ferenc van a legjobban eladósodva, Lázár és Lezsák van mögötte.

Képviselők, akik a legtöbbet vitték haza

Zugló polgármesterének bejött 2013, Papcsák Ferenc keresett a legjobban tavaly a politikusok közül, már ami a hivatalos vagyonnyilatkozatokra vonatkozik. Az Index számításai szerint Papcsák tavalyi jövedelme havi átlagban 15,46 millió forint volt. Ez úgy jött össze, hogy az ügyvédi irodájának nagyon ment a szekere, onnan osztalékként és osztalékelőlegként összesen 160 milliót vett fel, ehhez jön még a képviselői és polgármesteri fizetése, és egy négymilliós bérleti díj. 2012-ben Papcsák még csak havi hétmilliót tudott felmutatni.

A második helyre szorult Gyurcsány Ferenc jövedelmét hagyományosan az Altus osztaléka tolja meg, de az tavaly tízmillióval szerényebb volt, mint egy évvel korábban. Azért így is 79 millió, amit egy havi 370 ezres képviselői fizetés egészít ki. A tavaly megjelent szakácskönyv után a honoráriumot még vagy nem kapta meg, vagy azt csak jövőre fogja feltüntetni. Havi átlagos jövedelem 6,9 millió, 2012-ben még 7,7 millió volt.

A KDNP-s Seszták Miklós is ügyvédként tett hozzá képviselő keresetéhez, így átlagosan 3,8 millióból kellett kihúznia a hó végéig. Az újpesti Wintermantel Zsolt elég sok helyről kap fizetés, országgyűlési és fővárosi képviselő, polgármester, plusz a G.M. Grémium Kft. tulajdonosaként 24 millió forint evázott jövedelmet tüntetett fel. Így összesen 3,24 milliót tud felmutatni átlagos jövedelemként. Az ötödik Bohács Zsolt szintén ügyvédként egészítette ki képviselői fizetését, így meglett neki is a hárommillió feletti havi átlag.

Akiket nem rázna meg a fizetésük csúszása

Veres János volt pénzügyminiszter az, aki a legkevésbé várja szorongva az értesítést a hó elején. Neki 345 milliós pénzügyi vagyona van. Tavaly még 91 millióval többje volt, de volt egy ekkora adóssága is. Azt eltüntette.

A jövedelmbajnok Papcsák Ferencnek 254 milliója van, tavalyhoz képest 138 milliós gyarapodás, szép teljesítmény. Soltész Miklós ezzel nem tudott versenyezni, hiába tett hozzá 30 milliót a tavalyi 161 millióhoz, az itt most csak a harmadik helyre elég. A negyedik Puch László volt pártkasszás viszont nemhogy gyarapította volna vagyonát, hanem apasztotta azt, 138 milliója van most, miközben 159 milliója volt még tavaly. Nyilván nem mindet a Suzuki Samuraira költötte, amivel lecserélte a régi Suzuki Samuraiát. Vett még Bolyón egy műhelyt, visszafizette négymilliós lakáskölcsönét, megvált viszont 83 ezer négyzetméter termőföldtől.

Félmilliós a legrosszabb kereset

Papíron Simicskó István kereste a legkevesebbet, mindössze havi 392 ezret visz haza. Aligha állna ilyen rosszul, ha az államtitkári fizetését is beírta volna, ahogy tavaly tette - jegyzi meg az Index. Ha őt nem számítják, akkor Szabó Rebeka keres a legkevesebbet, bruttó 500 ezer forintot, a fideszes Lipők Sándor 566 ezret visz haza, frakciótársa, Horváth István pedig 579 ezret.

Akiknek a legnagyobb a tartozásuk

Gyurcsány Ferenc - 64,7 millió a kötcsei házra, feleségével közös

Lázár János - 55,5 millió (19 milliós család kölcsön, többi banki hitel. Azért van 42 millió forintnyi részvénye és 12,6 millió készpénze).

Lezsák Sándor - 47 millió forint (13 millióval több, mint tavaly)

Rogán Antal - 46,8 millió (ebből 30 millió bankoknak, hajszálra, mint egy éve).

Kósa Lajos - 39.9 millió (banknak és magánszemélyeknek fele-fele)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.