Téves az a széles körben elterjedt hiedelem, hogy Amerika lakosságának 99 százaléka egyre jobban leszakad a leggazdagabb 1 százaléktól. Valójában nem az 1 százalék teljesít nagyon jól, hanem a 0,1 százalék – írja az Atlantic.
Amir Sufi közgazdász szerint míg a leggazdagabb 1 százalék kilenctizedének 1960 óta nem nőtt a részesedése az USA vagyonából, addig a legfelső tizednek (0,1 százalék) megnégyszereződött a részesedése. Szerinte ez azért van, mert ez a legfelső réteg bankárokból és vezérigazgatókból áll, akik hatalmas jövedelemre tesznek szert a tőzsdén. Ez a tőzsdén keresett pénz, és nem a munkabér tehet a 99,9 és a 0,1 százalék közötti jóléti szakadékról.
A 0,1 százalék nem ugyanazokból az emberekből áll minden évben. Jelentős a lemorzsolódás a csúcson. Így akár 0,01 százalékról, az ún. 1 százalék 1 százalékáról is lehetne beszélni.
Árulkodó a Fortunate 400 listája is (az IRS éves listája a 400 leggazdagabbról), amin 1992 és 2008 között 3672 különböző adófizető fordult meg. A 400-as elitben csak egy százalék (4 háztartás) szerepelt mind a 17 évben.
Ők az igazi 1 százalék.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.