Nagy-Britannia még 12 millió fonttal segíti a bevándorlók kordában tartását a Calais-i kikötőben

külföld
2014 szeptember 20., 15:19
comments 104

A brit kormány 12 millió fonttal (4,75 milliárd forint) támogatja a Calais-i hatóságokat a várost ellepő illegális bevándorlók okozta problémák kezelése érdekében.

A pénzből megpróbálják megakadályozni, hogy több bevándorló érkezzen a városba, megvédik a kikötőt és igyekeznek megfelelni a bevándorlók miatt jelentkező egészségügyi kihívásokra. A kikötő kapukhoz pedig olyan biztonsági röntgeneket szerelnek fel, amik minden, teherautóban bujkáló migránst kiszúrnak.

photo_camera Bevándorlók csapnak össze egy ételosztáson augusztus 5-én. Többen megrohamozták a kikötőt is, rohamrendőröket vetettek be ellenük. Az augusztus 5-i összecsapásokban 51 ember sebesült meg, köztük többen súlyosan. Volt, akit helikopterrel kellett kórházba szállítani (AFP)

A francia belügy szerint már több mint 1500 illegális bevándorló bujkálhat Calais kikötője körül, arra várva, hogy egy szerencsés pillanatban felszökhet egy Nagy-Britanniába induló hajóra.

Csak idén 50 százalékkal nőtt a Calais-i bevándorlók száma, és még mindig egyre többen érkeznek az afrikai és közel-keleti háborúk, valamint a járványok miatt.

A francia kormány hónapok óta kéri a brit vezetést, hogy segítsenek a kikötő és a város biztonságának javításában, mert a francia rendőrség és a kikötői őrség önmagában sokszor nem elég ahhoz, hogy megállítsa a bevándorlók rohamait a hajók felé, és felügyeljen a Calais-i polgárok biztonságára. Mármint nem a híres Rodin-szobor biztonságára, hanem a város lakóiéra.

A brit kormány néhány hete - jelezve, hogy törődik a problémával - Franciaországnak ajándékozta azt a biztonsági kerítést, amivel a walesi NATO-csúcs résztvevőit védték. Ezt a kerítést a Calais-i kikötő körül állítják majd fel. (BBC)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.