2014 szeptember 20-án minden megváltozott, amit a magyar belpolitikáról eddig tudni lehetett.
Simicska Lajosék fotóztatták magukat.
Simicska Lajos 1999 augusztus 30-án hagyta ott az Apeh elnöki székét, azóta nyilvánosan nem fotóztatta magát, azóta nem ment olyan eseményre, ahol a sajtó is jelen volt. Azóta csak titokban felvett képek készültek róla, az se sok: 2012-ben és idén nyáron a Balatonnál, és most augusztus végén néhány egy hűvösvölgyi közértben.
Pedig 15 évvel ezelőtti eltűnése óta is fontos szerepe van a magyar politika és gazdaság irányításában, 2010 óta pedig egyenesen meghatározó a szerepe. Idén nyárig őt tekintették a Fidesz másik első emberének. Orbán Viktorral ők rakták össze azt a politikai rendszert, amiben élünk.
A Magyar Nemzet Online szombati fotósorozatán ott vannak azok az erős emberek is, akiket szintén alig láthattunk eddig. Ott van Nyerges Attila, aki Németh Lászlóné titokzatos tanácsadója volt egy ideig a fejlesztési minisztériumban, és akiről nem lehetett pontosan tudni, hogy milyen tanácsokat ad, de azt igen, hogy Nyerges Zsolt testvére. Nyerges Zsolt pedig Simicska Lajos legfontosabb üzlettársa, az elmúlt években sokszor ő tárgyalt helyette, a nevében. Nyerges Zsolt ezen a héten hosszabb interjút adott a szolnoki sportéletről, de korábban ő sem állt a sajtó rendelkezésére.
Láthatjuk Fonyó Károlyt, aki Nyerges mellett a másik helyettes Simicska Lajos birodalmában, sőt a közelben lévők szerint mostanra már ő a második ember. Ő eddig legfeljebb a veszprémi kézilabdacsapat elnökeként mutatkozott nagy ritkán. Úgy tudjuk, hogy szombat este a társaság az ő születésnapját (csütörtökre esett) is megünnepelte.
Láthatjuk Németh Lászlónét (férjével, ilyen is csak elvétve történt a magyar nyilvánosság történetében), a Magyar Nemzet főszerkesztőjét és helyettesét, és a Class FM vezérigazgatóját.
Ezek az emberek akkor álltak ki a nyilvánosság elé, amikor Orbán Viktor miniszterelnök rátámadt birodalmukra és befolyásukra. Amikor új törvényekkel és intézkedésekkel nyesi a hatalmukat. Amikor az államigazgatásban lévő embereiket elkezdte kiszorítani.
Csak ezen a héten távozni kényszerült Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. vezetője, és valószínűleg a Közbeszerzési Hatóság és a Közbeszerzési Döntőbizottság vezetője is, akiket mind Simicska Lajos embereinek tekintettek.
A Simicska-Orbán háborúnak voltak már a héten egyéb fordulói is: a mostani fotókon is szereplő Purgai Ferenc egy pénteki avatóünnepségen nagyon élesen támadta a kormányt az agrártámogatási rendszer átalakításáért. (Purgai a Mezort, vagyis Simicska mezőgazdasági cégének a vezérigazgatója.) Továbbá szintén ezen a héten egymásnak teljesen ellentmondó hírek jelentek meg arról, hogy Simicska Lajos hajlandó volna-e átadni médiabirodalmát Orbán erre kiválasztott embereinek: Habony Árpádnak és Andy Vajnának. És ez csak egy hét volt, egy olyan időszakban, amikor állítólag a harcoló felek csendesebbek, tekintettel az önkormányzati kampányra. A harcot közelről figyelők szerint a nagy összecsapás majd október közepén kezdődik, de az is lehet, hogy nem sikerült a tervezett önmérsékletet tartani.
Simicskáék szombati, sárvári látványos felvonulását vizsgálva feltűnő, hogy:
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.