A bank negyedéves beszámolójának közzétételével egy időben bejelentette azt is, hogy 11 piacon (Magyarország, Costa Rica, Csehország, Egyiptom, Salvador, Guam, Guatemala, Nicaragua, Panama, Peru és Japán) beszünteti a működését - írja a Portfólió. A bejelentés váratlanul jött, hiszen az amerikai nagybank egyébként kifejezetten jó negyedévet zárt, Magyarországon pedig nem tartozott a veszélyeztetett helyzetben lévő bankok közé, sőt itthon a privátbanki piac egyik legnagyobb szolgáltatója volt. A Portfólió összesítése szerint június végén 9100 ügyfélszámlán 205 milliárd forintos vagyont kezeltek. Ha eltekintünk a szolgáltatók eltérő belépési limitjeitől, akkor kezelt vagyon alapján 6., míg az ügyfélszámlák alapján a 2. volt az országban.
2014 nyarán a Citi már határozott arról, hogy a székesfehérvári kivételével minden vidéki fiókját bezárja.
A mostani közlemény szerint a CitiGroup értékesíteni kívánja a magyar leányvállalatát, de a vállalati és intézményi, illetve kkv-ügyfelek kiszolgálását így is folytatja majd a cég. A kivonulás valószínűleg nem érinti a Citi budapesti regionális szolgáltatóközpontját sem, bár erre a közleményben külön nem tértek ki.
A lakossági üzletágat legkésőbb 2015 végéig értékesíteni akarják. Arról egyelőre nincs szó, ki venné meg a vállalatot.
A kivonulás oka valószínűleg az, hogy a magyar lakossági ügyfelek kiszolgálásában nem lát túlzottan nagy növekedési lehetőséget az anyavállalat, közleményük többször is megjegyzi, hogy azokra a piacokra szeretnének koncentrálni, ahol legnagyobb mérettel és növekedési potenciállal rendelkezik a vállalat.
Az elmúlt néhány évben több magyarországi bank vezetősége is beszélt arról, hogy a devizahiteles-mentés, a bankadó és a kedvezőtlen piaci kilátások miatt fontolgatják, hogy kivonulnak az országból, de eddig idén csak az MKB-t adta el a német tulajdonosa, de arra uniós jogszabály is kötelezte, így 2012 óta a Citi az első bank, amelyik saját elhatározásából elhagyja az országot.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.