Lassan Szijjártó Péter valamennyi futsalos csapattársáról kiderül, hogy kellemes állami állást kap. A Dunakeszi Kinizsi csapatkapitánya sem maradhatott ki. Kun Gábor (becenevén Kunci) ugyanis a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. vezérigazgató-helyettese.
A Magyar Nemzeti Kereskedőházat az állam hozta létre, célja, hogy új piacokat és lehetőségeket nyisson meg a magyar vállalkozások előtt. Például kereskedőházakat nyitnak külföldön. Itt második ember Kun Gábor.
Sportmúltjáról tudunk, a Fradi első százszoros futsalosa volt, onnan igazolt a Dunakeszibe. Szakmai előéletéről viszont nem találtunk semmit, a kereskedőház honlapján sem. Ezért megkérdeztük, hogy milyen tanulmányokat folytatott, hol dolgozott korábban. Ezekre nem kaptunk választ, ahogyan arra sem, hogy Szijjártó Pétert (barátainak Szíjjas) a futsal révén ismert-e meg, és ki ajánlotta be a kereskedőházhoz.
Ha a múltjáról semmit nem is tudtunk meg, a kereskedőházas karrierje valódi siker.
2013. június 3. óta dolgozik a cégnél. Elsőként a vezérigazgató mellett kereskedelmi asszisztensi feladatokat látott el, 2013. december 1. napja óta kiemelt partnerkapcsolati menedzserként tevékenykedett, majd 2014. május 5-én kapta meg vezérigazgató-helyettesi kinevezését Kerekes György vezérigazgatótól.
Kun Gábor vezérigazgató-helyettes bruttó jövedelme 850.000 forint.
Itt van egy közös szereplésük 2012 decembertől
Itt pedig egy másik videó, aminek az elején csapattársai elmondják, hogy mégiscsak a legfontosabb ember a csapatban Szijjártó.
"Nélküle semmi nem jött volna létre Dunakeszin".
A kezdetekről Szijjártó Péter még úgy nyilatkozott:
„Amikor úgy adta az élet, hogy mindannyian a Miniszterelnökségre kerültünk dolgozni, a Fidelitas futsalcsapatából létrejött a Miniszterelnökség csapata. Egy idő után kerestünk egy edzőt, Fehér Zsoltot, és amikor kiderült, hogy a volt Fradisták átjönnének hozzánk, eldőlt, hogy benevezünk az NB II-s bajnokságba.”
Ebből azért hamar kinőtte magát a csapat, jöttek magyar és román játékosok, és egy világhírű sapnyol edzőre is telt. Ennyi szponzorral:
A csapat pedig első osztályú lett.
Emberek, akik a Dunakeszi Kinizsi környezetében és az állam közelében (korábban Szijjártó előző állomásán, a Miniszterelnökségen vagy most a külügyben) is felbukkantak:
A Blikknek a futsalos kapcsolatról a külügy azt mondta korábban:
Vannak olyan emberek a tárcánál, akikkel a miniszter úr régóta dolgozik együtt, és egy az érdeklődési körük. Attól, hogy azonos a hobbijuk, a szakmai szempontoknak éppúgy meg kell felelniük, mint másoknak.
Nekünk ezt még azzal egészítették ki, hogy
Az említett személyek munkájával hivatali feletteseik elégedettek. Amennyiben ez nem így lenne, úgy nem dolgozhatnának a Külgazdasági és Külügyminisztériumban.
Megkérdeztük a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt-t, hogy a Dunakeszi játékosai vagy vezetői közül vannak még a cégnél. Erre azt a választ kaptuk:
A Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. nem vezet nyilvántartást, hogy melyik munkatársa mit csinál szabadidejében, nem is érdekli az MNKH vezetését. Egyetlen dolog számít, hogy az illető elvégzi-e a munkát vagy sem.
Mi mással zárnánk, mint amit Szijjártó Péter mondott a csapat első éve után:
„Napról napra attól rettegek, hogy egyszer csak nagy hirtelen valaki felébreszt és kiderül, ez az egész csak egy álom. Álom ez a remek baráti közösséggé vált csapat, alom, hogy válogatott csapattársaim vannak, álom a fantasztikus közönségünk és álom az első évben szerzett ezüst is. Remélem, az érem átadásig nem ébreszt fel senki!!!”.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.