Az izraeli miniszterelnök szerint külföldi kormányok, újságírók és nagytőkések baloldali összeesküvése akarja őt megbuktatni

külföld
2015 március 13., 19:47

Ahogy közeledik a keddi választás Izraelben, a közvélemény-kutatások szerint sem vezető Benjamin Netanjahu miniszterelnök egyre kétségbeesett eszközökhöz nyúl. Pénteken pedig bevetette a legklasszikusabb megoldást: Facebook-oldalán arról írt, hogy ellenfelei külföldről kapnak pénzt.

A jobboldal hatalma veszélyben van. A baloldali támogatók és a média Izraelben és Izraelen kívül is összefogtak, hogy Cipit és Bougiet hatalomba juttassák, törvénytelen eszközökkel.

- írta, a baloldali koalíció, A Cionista Tábor két vezetőjére, Cipi Livnire és Jichak Herzogra utalva.

Ha pedig ez megvalósul, annak súlyos következményei lesznek Netanjahu fenyegetése szerint, például visszavonnák Jeruzsálem kettéosztását, és hatalmuk újabb Hamasz-ellenőrizte terület létrejöttét eredményezné, közvetlenül Tel-Aviv mellett és a Ben Gurion Nemzetközi Repülőtér közelében.

És ez még mind semmi, mert Netanyahu ezután afelé kanyarodott el, hogy ő és pártja nemzetközi kormányok, újságírók és izraeli és külföldi tőkések nagyívű baloldali összeesküvésével néz szemben.

Amikor a nap folyamán egy rádióinterjúban megkérdezték, melyik külföldi kormányokról van szó, akkor a skandináv kormányokat említette meg, melyek szerinte évente dollármilliókat költenek arra, hogy őt eltávolítsák a hatalomból.

Akármennyire is szoros eredményt mutatnak jelenleg a közvélemény-kutatások, még akár a Likud második helyével is maradhat akár hatalmon Netanjahu, ugyanis a 120 képviselői székből 61 kell a kormányalakításhoz, és egyáltalán nem biztos, hogy a baloldali pártok képesek lesznek megfelelő koalíciót alkotni. (Foreign Policy)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.