Paks+EU: Lázár ragaszkodik a "minden akadály elhárult" formulához, de a helyzet az, hogy még tárgyalunk az EU-val

Tbg
POLITIKA
2015 március 26., 16:21
comments 49

Akár már két héten belül - ha minden jól megy - áldását adhatja a magyar-orosz fűtőanyag-szállítási szerződés megkötéséhez az Európai Bizottság, közölte az MTI-vel Lázár.

A főminiszter, vagy alminiszterelnök pontosan így fogalmazott az MTI szerint:

"Minden akadály elhárult az elől, hogy az Európai Bizottság, remélhetőleg két héten belül, hozzájárulását adja a magyar-orosz fűtőanyag-szállítási szerződés megkötéséhez a paksi atomerőmű-bővítéssel összefüggésben"

Lázár ragaszkodása a "minden akadály elhárult"-formulához nem véletlen, hiszen ő volt az, aki pár napja ezzel a megfogalmazással igyekezett cáfolni a Financial Times értesülését, miszerint az EU több akadályt is gördített a magyar kormány által megálmodott, széttitkosított orosz atombővítés elé.

Lázár János, március 24.:

“Minden akadály elhárult a megoldás útjából a paksi atomerőmű bővítéséhez szükséges fűtőanyag-ellátási megállapodással kapcsolatban”

Lázár János, március 26.:

"Minden akadály elhárult az elől, hogy az Európai Bizottság, remélhetőleg két héten belül, hozzájárulását adja a magyar-orosz fűtőanyag-szállítási szerződés megkötéséhez a paksi atomerőmű-bővítéssel összefüggésben"

Az óvatosabb fogalmazás nem lehet véletlen. Bár a kormány és az EU között folyó tárgyalásokról nem sokat tudunk: az FT mindenesetre arról írt, a kormány kénytelen volt meghajolni az EU akarata előtt.

A fűtőelemek beszerzése egyébként csak az egyik problematikus pont az EU szerint a paksi projekttel, az állami támogatás és a nyilvános pályáztatás hiánya miatt is megakaszthatja az EU a projektet. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.