Egy brit bírónő szerint igazán megengedhetnék a bevándorlóknak, hogy verjék a gyerekeiket

külföld
2015 június 10., 07:47

Engedékenyebben kéne bánniuk a gyermekvédelmi hatóságoknak és a rendőrségnek a gyermeküket bántalmazó bevándorlókkal, mondta ki egy gyerekbántalmazási ügyben a londoni Felsőbb Bíróság egyik bírója, Anne Pauffley.

A bírónő szerint a hatóságoknak figyelembe kéne venni, hogy a bevándorlók

"más kulturális kontextusból érkeztek",

ahol akár még a gyerek verése is elfogadott.

A konkrét esetben egy indiai férfi ügyében jártak el, akit tavaly a neje és gyermeke bántalmazásának gyanújával vettek őrizetbe, majd annak fejében engedték feltételesen szabadlábra, ha távol tartja magát családjától. A férfi októberben kezdeményezett bírósági eljárást azért, hogy visszakaphassa fiát.

A fiú a bíróságon azt állította, hogy apja szíjjal verte a hátát.

A férfi tagadta ezt, állítása szerint csak megpofozta és hátba verte a gyereket, de nem azért, hogy fájdalmat okozzon, hanem "nevelési célzattal".

A bírónő a gyerek meghallgatása után arra jutott, hogy igazából nem is fájhatott neki annyira a verés. "Nem hinném, hogy kifejezetten keményen bánt volna a gyerekkel, amire illene a testi bántalmazás kifejezés" - mondta. Indoklása szerint "ebben az esetben a fiú csak átmeneti fájdalmat és szomorúságot érzett".

UPauffley úgy jutott erre a következtetésre, hogy azt közben elismerte, hogy a férfi a nejét súlyosan bántalmazta, "Erőszakosan lökdöste", ami miatt a nő és gyermeke is rettegett.

Pauffley ítélete komoly felháborodást váltott ki. Philip Hollobone konzervatív parlamenti képviselő szerint elfogadhatatlan, hogy "más szabályok vonatkozzanak különböző kulturális hátterű családokra". "Az ország törvényeinek a származástól és kulturális örökségtől függetlenül kell vonatkozniuk mindenkire."

"Az indiai gyerekek ugyanolyan védelmet érdemelnek, mint a brit gyerekek" - mondta.

"Néha elgondolkozom azon, hogy vajon a felsőbb bíróságainkon dolgozó bírók megfelelően képzettek-e az eléjük kerülő ügyek tárgyalására" - tette még hozzá. (Via The Telegraph)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.