Javier Solana: "Rosszul vagyok Magyarországtól"

külföld
2015 szeptember 24., 11:07

Javier Solana, egykori NATO-főtitkár már sajnálja, hogy annak idején segítette Magyarország uniós csatlakozását. Solana erről szerdán beszélt egy sajtónyilvános beszélgetésen, ahol a magyar kormány menekültpolitikája is téma volt.

photo_camera Javier Solana. Fotó: Erhan Elaldi / Anadolu Agency

Szerinte az EU intézményei megfelelő választ adnak a menekültválságra, csak a tagállamok nem támogatják kellően a többségi javaslatokat. "Kicsinyesnek" nevezte azt a hozzáállást, amikor a tagállamok szempontként kezelik a vallási hovatartozást a befogadásra vonatkozó döntéshozatal során.

Külön kiemelte a magyar miniszterelnököt, aki annak ellenére, hogy Ferenc pápa minden európai plébániát a családok befogadására bíztatott, állítása szerint korábban mondta: Magyarország senkit nem fog befogadni, aki nem keresztény. Ezután hozzátette azt is, hogy nem akar többet beszélni Magyarországról, mert "rosszul van tőle és borzolja az idegeit." Még azt is mondta, hogy ő volt az, aki annak idején "beengedte Magyarországot az unióba."

A külügy persze nem sokat tétovázott: Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára szerint Magyarországot nem bürokraták "engedték be az unióba", a magyar emberek teljesítménye és történelme alapján a magyar nemzet ugyanis mindig is az európai közösséghez tartozott. Azt is fontosnak tartotta hozzátenni, hogy a közelmúltban voltak viszont olyan időszakok, amikor „külső hatalmak elnyomó diktatúrákat hoztak létre Magyarországon”.

(vs.hu)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.