Novemberben derült ki, hogy minden idők legnagyobb európai Kickstarter projektje bedőlt: a Torquing Group összesen több mint 3,6 millió dollár támogatást gyűjtött össze egy tenyérméretű Zano-drón fejlesztésére, de a 15363 megrendelt példányból végül csak hatszázat tudtak kiszállítani. A cég utána csődbe ment.
A Kickstarternek ez az egyik legnagyobb bukása, és nagyon kíváncsi az amerikai cégvezetés, hogy mi történt valójában. Ezért egy ismert techújságírót, Mark Harrist bérelték fel, hogy járjon utána a történetnek.
Harris blogposztja szerint a közösségi finanszírozás piacvezető cége ezzel a támogatóknak is meg akarja mutatni, hol történt a kisiklás, ezért elsősorban őket kell megbízása szerint a közönségének tekintenie. Azt a tizenötezer embert, aki fizetett ugyan, de végül nem kapott semmit.
Harris egyben a Kickstarter szerepét is vizsgálni fogja az eseményekben. Állítása szerint a megbízásán kívül egyik céghez sincs semmiféle kötődése és pont ezt is várják most el tőle. (Verge)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.