Kövesd ezeket a lépéseket, és megtudod, hogy mi érdekel téged a Facebook szerint

INTERNET
2015 december 28., 19:36

Ma van a nap, amikor megtudtam, hogy engem érdekel a gluteus maximus, azaz a seggizom.

Mindenkinek mutat jópár reklámot a Facebook. Ezek a posztok tényleg minden felhasználó életének részei. A Facebook alapleírásai szerint a rendszer igyekszik olyan reklámokat mutatni, amik a felhasználó érdeklődési körébe vágnak, de mindannyian tudjuk, hogy ez azért nem mindig sikerül. Az ehhez szükséges információkat a profilunkból nyeri a Facebook, a tevékenységeinket és a lájkolt oldalakat is nézi, ezekből állít össze egy listát, amin a szerinte bennünket érdeklő dolgokat tartja nyilván.

Ezen a listán mindenki be tudja állítani magának azokat a dolgokat, amik igazán érdeklik, és törölheti azokat, amik igazából nem. Ez a lehetőség eddig is adott volt, csak a felhasználók többsége nem tudta, hogyan lehet hozzáférni ehhez a listához. Hát így:

1. A jobb fölső sarokban lévő legördülő menüben válasszuk ki a Settings, azaz Beállítások pontot

photo_camera

2. Aztán a képernyő balján lévő sávban katt az Ads, azaz Reklámok szóra

photo_camera

3. Aztán az Ads based on my preferences (A preferenciám szerinti reklámok) sorban kell az Edit-re (Módosítás) klikkelni

photo_camera

4. Az itt lenyíló magyarázó szöveg tök lényegtelen --> Visit ad preferences (A reklámpreferenciák megtekintése)

photo_camera

5. Íme, a lista, kategóriákra bontva. A kategóriák melletti számok mutatják, hogy az adott kategóriában hány preferencia van

photo_camera

6. A kategóriákra kattintva megjelennek a preferenciák:

photo_camera

7. Ha ki akarod ejteni a félresikerült preferenciát, akkor kattints rá, aztán a kis X-re

photo_camera

Ennyi.

(via Business Insider)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.