Tavaly összesen 2466 embert ítéltek halálra (plusz 28 százalék), viszont 607 embert végeztek ki (mínusz 22 százalék), derül ki az Amnesty International kiadványából. Összesen 28 országban ad lehetőséget a jogrendszer halálbüntetésre, de a trend az, hogy ezek az országok egyre több embert végeznek ki.
A legnagyobb tettes egyértelműen Kína, ahol a kivégzések több mint felét hajtják végre. Saját súlyukhoz képest viszont a 289 iráni, kilencven (egy másik szervezet, a HRW szerint 158) szaúdi, 61 iraki és 15-24 szudáni, jemeni és egyiptomi halálos ítélet is nagyon sok. Az USA-ban 25 embert ítéltek halálra, Japánban hármat.
Két ország, Jordánia és Pakisztán újra bevezette a halálbüntetést, pedig egyszer már megszüntették azt.
De vannak egyértelműen a civilizáció felé mutató trendek is, például egyre több országban szüntették meg a halálbüntetést. A legújabban Mongólia és Suriname:
És azokban az országokban, ahol van halálbüntetés, egyre kevesebb van, ahol végre is hajtják a kivégzéseket:
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.