Az alábbi levelet kaptuk az Országgyűlés sajtófőnökétől, Szilágyi Zoltántól.
"Tájékoztatom Önt arról, hogy a 444.hu munkatársai, Plankó Gergely és Tamás Bence Gáspár 2016. október 10-én, hétfőn többszörös kérésünk és figyelmeztetésünk ellenére ismételten megszegték az országházi sajtótudósítás rendjére vonatkozó 9/2013-as házelnöki rendelkezést.
Az engedély nélküli forgatás mellett fizikailag is akadályozták Halász János államtitkár bejutását az üléstermi folyosóra.
Munkatársaik viselkedése, a szabályok tudatos és sorozatos ignorálása, a korábbi figyelmeztetések semmibevétele miatt házelnök úr felfüggeszti a 444.hu szerkesztőségének akkreditációját."
A kitiltás oka az alábbi videó, amiben arról kérdeztünk kormánypárti politikusokat, mi a véleményük arról, hogy Rogán Antal lebukott azzal, hogy nem mondott igazat helikopterútjáról:
A Országgyűlés levelében két részlettel indokolják a kitiltást. Az egyik az, amikor Halász Jánost, a Fidesz-frakció szóvivőjét kérdezzük a témáról.
A szóvivő valóban néhány másodperccel később ért be emiatt a folyosónak arra a szakaszára, ahol már nem kell kérdések miatt aggódnia, ezt értékelte úgy az országgyűlés, hogy "fizikailag akadályoztuk".
A másik kifogásolt rész ("engedély nélküli forgatás") az lehet, amikor a fideszes Nyitrai Zsoltnak tettünk fel kérdést - ez néhány méterrel a sajtónak kijelölt terület mellett történt.
A terület, ahol a szabályok szerint forgatni lehet, egyébként ekkora, zölddel jelölve:
A 444 három másik munkatársát, Ács Dánielt, Botos Tamást és Herczeg Márkot múlt héten tiltották ki, arra hivatkozva, hogy megszegték a sajtótudósítás rendjét. A mostani intézkedés viszont már nemcsak az adott anyagot készítő tudósítókra, hanem az egész szerkesztőségre vonatkozik.
Áprilisban a hvg.hu, az Index, a Nol és a 24.hu tudósítóit tiltották ki hasonló okok miatt, őket szeptemberben engedték be újra.
Az új egység és a nyilvánosság viszonyáról épp a múlt héten készítettünk videót:
"Engedély nélküli forgatás", a "szabályokkal való nyílt szembeszegülés".
Határozatlan időre felfüggesztették a 444 három újságírójának akkreditációját.
A Népszabadság bezárása után már nem is csináltak úgy, mintha nem pontosan az lenne az érdekük, hogy a miniszterek legkínosabb ügyeiről író újságok leálljanak. Lehetett volna ezt csendben is, de talán éppen ez volt az üzenet lényege.
Ami zölddel van jelölve. Hát nem sok. De az igazán kemény az, amikor meglátod, mi volt a helyzet 25 évvel ezelőtt.
Miután a parlamentben jelentette be a Tisztítótűz művelet elindítását, a miniszterelnök élőben válaszol kérdéseinkre.
„Résen kell lenni” – Magyar Péter szerint erre figyelmezették a régi motorosnak számító uniós vezetők az első EU-csúcsa előtt. Az új miniszterelnök azt ígérte, hogy bármilyen hosszú is lesz az éjszaka, nem fog kimenni kávézni.
Bánja-e, hogy a nagy víziók helyett nem fordított nagyobb figyelmet a rábízott államra inkább? – kérdeztük a volt miniszterelnököt Brüsszelben. Szerinte el kell dönteni, hogy házmester vagy miniszterelnök az ember.
A vereség óta jóval készségesebben nyilatkoznak a fideszesek, mint korábban. Megpróbáltuk megtudni, mi van az Orbán-korszakon túl.
Az én dolgom, hogy ne történhessen olyan, hogy Magyarország amiatt bukik egy eurocentet is, mert valamilyen döntést nem hoztunk meg időben – mondta első miniszteri nagyinterjújában Vitézy Dávid. A közlekedési és beruházási miniszter kijelentette, felperzselt földet örökölt Lázár Jánostól.