Az egész 444-et kitiltották a Parlamentből

POLITIKA

Az alábbi levelet kaptuk az Országgyűlés sajtófőnökétől, Szilágyi Zoltántól.

"Tájékoztatom Önt arról, hogy a 444.hu munkatársai, Plankó Gergely és Tamás Bence Gáspár 2016. október 10-én, hétfőn többszörös kérésünk és figyelmeztetésünk ellenére ismételten megszegték az országházi sajtótudósítás rendjére vonatkozó 9/2013-as házelnöki rendelkezést.

Az engedély nélküli forgatás mellett fizikailag is akadályozták Halász János államtitkár bejutását az üléstermi folyosóra.

Munkatársaik viselkedése, a szabályok tudatos és sorozatos ignorálása, a korábbi figyelmeztetések semmibevétele miatt házelnök úr felfüggeszti a 444.hu szerkesztőségének akkreditációját."

A kitiltás oka az alábbi videó, amiben arról kérdeztünk kormánypárti politikusokat, mi a véleményük arról, hogy Rogán Antal lebukott azzal, hogy nem mondott igazat helikopterútjáról:

Forrás

A Országgyűlés levelében két részlettel indokolják a kitiltást. Az egyik az, amikor Halász Jánost, a Fidesz-frakció szóvivőjét kérdezzük a témáról.

Forrás

Mivel a szóvivő, akinek egyébként a feladata a nyilvánosság tájékoztatása, még azon a folyosószakaszon sem akart kérdésekre válaszolni, vagy egyáltalán észrevenni a tudósítókat, ahol egyébként szabályosan lehet forgatni a parlamentben, megpróbáltuk felhívni erre a figyelmét.
Forrás

A szóvivő valóban néhány másodperccel később ért be emiatt a folyosónak arra a szakaszára, ahol már nem kell kérdések miatt aggódnia, ezt értékelte úgy az országgyűlés, hogy "fizikailag akadályoztuk".

A másik kifogásolt rész ("engedély nélküli forgatás") az lehet, amikor a fideszes Nyitrai Zsoltnak tettünk fel kérdést - ez néhány méterrel a sajtónak kijelölt terület mellett történt.

Forrás

A terület, ahol a szabályok szerint forgatni lehet, egyébként ekkora, zölddel jelölve:

A 444 három másik munkatársát, Ács Dánielt, Botos Tamást és Herczeg Márkot múlt héten tiltották ki, arra hivatkozva, hogy megszegték a sajtótudósítás rendjét. A mostani intézkedés viszont már nemcsak az adott anyagot készítő tudósítókra, hanem az egész szerkesztőségre vonatkozik.

Áprilisban a hvg.hu, az Index, a Nol és a 24.hu tudósítóit tiltották ki hasonló okok miatt, őket szeptemberben engedték be újra.

Az új egység és a nyilvánosság viszonyáról épp a múlt héten készítettünk videót:

Forrás
Kapcsolódó cikkek
Legfrissebb videóink

Tisztítótűz és vagyonvisszaszerzés – Magyar Péter a 444-en

Miután a parlamentben jelentette be a Tisztítótűz művelet elindítását, a miniszterelnök élőben válaszol kérdéseinkre.

plankog, Czinkóczi Sándor, Botos Tamás, Kristóf Balázs
POLITIKA

Magyar Péter: Nem szoktak unalmasak lenni ezek az ülések, nem érdemes kimenni kávézni

„Résen kell lenni” – Magyar Péter szerint erre figyelmezették a régi motorosnak számító uniós vezetők az első EU-csúcsa előtt. Az új miniszterelnök azt ígérte, hogy bármilyen hosszú is lesz az éjszaka, nem fog kimenni kávézni.

Kiss Bence, plankog, Jelinek Anna
video

Orbán: Ne induljon ki abból, hogy az emberek mit mondanak az egészségügyről, jobb, ha a tényeket nézzük!

Bánja-e, hogy a nagy víziók helyett nem fordított nagyobb figyelmet a rábízott államra inkább? – kérdeztük a volt miniszterelnököt Brüsszelben. Szerinte el kell dönteni, hogy házmester vagy miniszterelnök az ember.

Kiss Bence, plankog, Jelinek Anna
video

KOGNITÍV megújulás és DISSZONANCIA a Fidesz kongresszusán

A vereség óta jóval készségesebben nyilatkoznak a fideszesek, mint korábban. Megpróbáltuk megtudni, mi van az Orbán-korszakon túl.

Kovács Bendegúz, Czinkóczi Sándor
video

Vitézy Dávid a 444-nek: A kormányzati működés nyomokban sem emlékeztet az előzőre

Az én dolgom, hogy ne történhessen olyan, hogy Magyarország amiatt bukik egy eurocentet is, mert valamilyen döntést nem hoztunk meg időben – mondta első miniszteri nagyinterjújában Vitézy Dávid. A közlekedési és beruházási miniszter kijelentette, felperzselt földet örökölt Lázár Jánostól.

plankog, Kovács Bendegúz, Molnár Kristóf, Botos Tamás
video