Ő a berlini merénylő

Terrorizmus
2016 december 21., 20:00
comments 339

A német rendőrség a nemzetközi letartóztatási paranccsal együtt képeket is adott ki a tunéziai születésű 23 éves Anis Amriról, aki a hétfői berlini gázolásos terrortámadás fő gyanúsítottja.

A rendőrség szerint lehetséges, hogy Amri megsérült, mikor a támadásban használt teherautó lengyel vezetőjével dulakodott. A lengyelt halálos késszúrások érték, de a helyszínelés szerint védekezett, így Amrin is lehetnek sérülések.

A rendőrség 100 ezer eurós nyomravezetői díjat ajánlott annak, aki tud valamit a férfi hollétéről.

Anis Amrit a német rendőrség nyilvántartotta, mint potenciális terroristát, mióta visszautasították a Németországban beadott menedékkérelmét. A férfi azért maradt mégis Németországban, mert a tunéziai hatóságok nem voltak hajlandóak visszavenni. Azt is tagadták, hogy Amri tunéziai állampolgár lenne.

photo_camera Az Amri elleni letartóztatási parancs francia verziója.

A rendőrség adatai szerint Anis Amri hat személyazonosságot használ, és alkalomadtán egyiptomi vagy libanoni állampolgárnak adja ki magát.

Amri 2012-ben jutott át Tunéziából Olaszországba, onnan tavaly kelt át Németországba, ahol ideiglenes letelepedési engedélyt kapott, de menedékkérelmét idén áprilisban visszautasították.

Anis Amri Tunéziában élő testvére azt mondta a sajtónak, nem akart hinni a szemének, amikor meglátta a testvérét a tévében, de ha tényleg ő követte el a terrorcselekményt, akkor mindenképp bűnhődnie kell.

Amri családja arról is beszámolt, hogy a férfinak volt már gondja a törvényekkel, Olaszországban is több éves börtönre ítélték egy gyújtogatás miatt, és a távollétében Tunéziában is öt évet kapott rablás miatt. (BBC)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.