A másnapos hétvégi délelőttökre kitalált zenei sorozat legújabb részében Hó Márton válogatott nekünk kicsit több mint egy órányi zenét, szigorúan terápiás célzattal. Bármennyire is erőteljesen kezdődik, nem szabad megijedni: olyan ez, mint a reggeli fejfájás, a végére itt is csodás nyugalomba és boldogságba fut ki az egész. Vannak dolgok, amin egyszerűen jobb túl lenni.
Márton zenekarával tavaly összehozta az év talán legjobb magyar nyelvű singer-songwriter hangulatú lemezét, amit Bandcampen végig is lehet hallgatni, idén pedig jön az újabb album is. Arról az aktualitásról nem is beszélve, hogy ők készítették el a Balaton Sound nem hivatalos nem himnuszát is!
A zajrocokon át a filmbetéteken keresztül az óriási klasszikusokból is felépített mixhez pedig ezúttal is kaptunk személyes útikalauzt.
Indul az őrület! Csak annyit szeretnék mondani, hogy nagyon szeretem az olyan számokat, ahol váratlanul a szám közepén vagy a végén jön be csak az ének. Itt például a végén.
Ha valamire fel lehet ébredni, akkor ez a szám az. Hello, my name is David, your name is Veronica!
A Relationship Command lemezre nagyon sokszor ébredtem már fel, de ez sokszor nem a reggeli órákban volt.
A tökéletes soundtrack szomorú ébredésekhez és egyedül töltött estékhez.
Mostanában újrahallgatom a Blink és kapcsolódó zenekarai összest, mert megpróbálom újra felfedezni a kétezres éveket. A Box Car Racer is kiadott egy elég jó lemezt, azon van ez a duett a rancides Tim Armstronggal. Na de milyen duett!
Ősszel reunió, és különben is, milyen mixtape az, amiben nincs benne ez a szám?
Szeretnék köszönetet mondani Tom Jenkinsonnak MINDENÉRT!
Az egyre nehezebb ébredések ellen a National például jó gyógyszer. De asszem ilyenkor érdemes inkább visszafeküdni.
A Berlin felett az ég végén ezt a számot tolja a Bad Seeds. Amikor kint csöveztem egy ideig Berlinben pár éve, végigjártam a film helyszíneit, és nagyon sok Nick Cave-lemezt hallgattam. Sőt, igazán ott sikerült jobban megértenem őt.
Ez egy rövid részlet a Biutiful c. filmből: a végén szól, amikor Javier Bardem hajnalban megy át a hídon, de érdemes megnézni a filmet, úgy jobban érthető.
A Párizs, szeretlek! filmben van ez a monológ, Tom Tykwer részében. Ő csinálta az aláfestő zenét is. Az az epizód, amiben egy vak fiú találkozik a Natalie Portmannel.
Az Egon és Dönci filmzene lemezen több kincset lehet találni, pedig ez a zene is abszolút barkács módon készült, ha jól tudom. Az, hogy ki az amatőr és ki a profi zenekészítő, már teljesen mindegy.
Ezt a lemezt is Berlinben találtam véletlenül egy lemezboltban. Ez a címadó szám, és annyira egyszerű, hogy az már szép.
Ez az ultimate-all time-forever ébresztő zene, ennyi szomorúság után!
Szeretem az olyan számokat, ahol váratlanul a szám közepén vagy a végén jön be csak az ének. Itt például a közepén.
Tavaly nyáron egy elég szar helyen dolgoztam adatrögzítőként-szkennelőként, ráadásul minden nap hajnali 5-kor kellett kelni, hogy beérjek 6-ra a melóhelyre, néha szombat-vasárnap is - volt, hogy koncertek másnapján mentem be, senkinek se kívánom. Na azokhoz az ébredésekhez tökéletes volt ez a szám, aminek a legjobb része a második fele, amikor kinyílik a szám és elkezd repülni, kb. 3:30-tól.
Ezzel a számmal köszönteném a Balaton Soundon csapató veretőket! Még most is szürreális visszagondolni, hogy pár éve azon a bizonyos nagyszínpadon Portishead-koncert volt néhány száz érdeklődő előtt. Ez volt az utolsó szám, ami alatt Beth Gibbons lejött a kordonokhoz és miután a koncert alatt kitépte, majd összetaposta a szívemet, lazán mosolyogva lepacsizott mindenkivel, aki elég közel állt hozzá. Velem is, azóta nem járok fesztiválokra.
Köszönöm a figyelmet! Csak annyit szeretnék még mondani, hogy idén ősszel jelenik meg az új Hó Márton és a Jégkorszak lemez. Csodálatos Utazások lesz a címe, 10 szám lesz rajta.
Ez már a tizedik alkalom volt, hogy zenészeket és djket kértünk meg, hogy találjanak ki hasonló terápiás eszközöket. A többi kísérlet itt lapul.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.