Mintha Kerényi Imre buzizását beletáplálták volna egy 3D-printerbe.
- hangzott el a szerkesztőségben, amikor először szembesültünk a 2015-ös milánói világkiállítás magyar pavilonjának tervével, amit a Cink talált meg.
Mint kiderül, a végleges pavilon tervét főleg a második helyezett pályaműből emelték át, amit Sárkány Sándor és Ertsey Attila álmodott meg. Az épület a pályázat szövege szerint
olyan hely, amely alternatívát kínál a jelenlegi, globális válságot okozó paradigmára, átélhetővé teszi a termékeny természeti világ szépségét, gyógyító erejét, és egyben felelősségünket Földünkért, saját egészségünkért.
Íme az alternatíva:
A pavilont az állami tulajdonban lévő Carpathia Nemzeti Kreatív Gazdaságfejlesztő és Innovációs Kft. készítette. Ők rakják majd össze ezt a Etele-közi krumpliszörnyet, és ők fogják turnéztatni is ezt Magyarországon 2015. november elseje után.
Kicsit olyannak ígérkezik ez, mint a Werckmeister harmóniák utaztatott bálnája.
A Carpathia a Cink cikke szerint eddig nem vett részt ekkora projektben, de már sikerrel szervezték meg az Együtt Szaval a Nemzet című programsorozatot. Ez a cég felelős a Nemzeti Kreatív Intézet hálózatának országos, illetve Kárpát-medencei kiépítésért is. Ez az az intézet, amelyik a nagy kreatív lendületben már a logóját is rögtön lopta.
A burgonyaforma két szélén két sámándob látható, ezekben lesz majd rendezvényterem, de fontos elem lesz a kozmikus energia, a kertben pedig 33 magyar zöldség, 33 magyar gyümölcs és 33 magyar gyógynövény is helyet kap majd.
De minden további elemzés helyett érdemesebb inkább magát a pályázatot olvasni. Állítólag ha a sorokat visszafelé olvassuk ki, egy a Szíriusz bolygóról jött üzenetet kapunk. (via Cink)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.