Botrányos lenne hagyni, hogy több tízezren meghaljanak

Egészségügy
2014 szeptember 02., 08:10

ebola

Ha az ebola nem Guinában, Sierra Leonéban és Libériában, hanem Washingtonban és Bostonban tört volna ki, bizonyára lennének eszközök, hogy megállítsák a kórt

- írja a Washington Postban megjelent cikkben Jom Yong Kim, a Világbank elnöke és Paul Farmer, a Harvard professzora. A világ szerintük katasztrofálisan rosszul reagált a Nyugat-Afrikát sújtó ebola-járványra, sokan halnak meg ezért feleslegesen.

A szerzők szerint a nyugati egészségügyi intézmények könnyedén fel tudnák tartóztatni a járványt, ezért felszólították a fejlett országokat, hogy "osszák meg tudásukat és forrásaikat" az afrikai államokkal a betegség leküzdésében.

"Veszélyes pillanatban vagyunk olyan országokban, amik nagy nezezen összeszedték magukat a gazdasági nehézségek után. Botrányos lenne most hagyni, hogy több tízezren meghaljanak, és ezek az országok visszacsússzanak a káoszba, miközben lenne megoldás."

Hivatalos adatok szerint eddig több mint ezerötszázan haltak meg  Guineában, Libériában és Sierra Leonéban. Ez a legsúlyosabb ebola-járvány a vírus  negyven évvel ezelőtti azonosítása óta. (MTI/Washington Post)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.