A helyszínről jelentkező Herczeg Márk elmondása szerint nagyjából 800-1000 ember lehet a Humán Platform szervezésében összehozott ellenzéki tüntetés kezdetekor, ami a Tedd magad szabaddá! címet kapta.
A rendezvény a szokásos koreográfia szerint beszédek ment, felszólalt Ferge Zsuzsa szociológus, Várady Zsolt, az iWiW alapítója és Kapronczay Stefánia, a TASZ társelnöke is.
A szervezők az esemény oldalán azt írták, hogy "a tüntetés a szabadsághiányról, a politika visszaszerzéséről, az egyenlőtlenségről szól, azon belül tematizálja a szegények, a közmunkások és a cigányság helyzetét. Mindezeken túl a civil szervezetek megszólalásának ad teret, és legfőképp a jelenlegi nehéz helyzetekre adható tudatos állampolgári válaszokat segíti elő. Mindemellett szó lesz olyan aktuális témákról is, mint az internetadó és az amerikai kitiltási botrány."
Várady Zsolt arról beszélt, hogy jó ideje keresi a közösséget Magyarországon, de nem találja. Így jött rá, hogy dolgozni kell érte. Az iWiW alapítója szerint a társadalom nem dolgozta fel az első és második világháború traumáit, azt, hogy ki kit figyelt meg ügynökként, nem bízunk a rendszerben. Közben pedig az állam ellopja a közös vagyont, az adórendszerünk élhetetlen, ellopják az adónkat, és mégis az a legnagyobb bajunk hogy ki jobb- vagy baloldali.
Várady pár hete feljelentette az összes magyar politikai pártot, mert azt gyanítja, hogy az adórendszer kialakítása is azt szolgálja, hogy egy társadalom jobban irányítható, ha mindenkinek vaj van a füle mögött.
Beszélt még az internetadóról is, szerinte elfogadhatatlan, hiszen mindez az információs szabadságot korlátozza. Üzent is, hogy "ezt az adót soha nem fogjuk megfizetni". Egyben azt tanácsolta a tüntetőknek, nézzék meg, mi az a polgári engedetlenség, konzultáljanak ügyvéddel is akár. Valamint azt kérte, mindenki írjon a kormánynak, hogy nem tűrjük tovább ezt az adórendszert.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.