Válaszolt a Népszabadság megkeresésére az a New York Times-os újságíró, aki Kertész Imre Nobel-díjas író szerint arra akarta őt rávenni, hogy mondja ki, diktatúra van Magyarország, de miután erre nem volt hajlandó, egyszerűen cenzúrázta a vele készült beszélgetést.
David Streitfeld szerint a beszélgetés során azt a szót, hogy „diktatúra, semmilyen formában vagy alakban” nem mondta ki. Rövid ideig beszélgettek csak, és Kertész azt mondta neki, hogy kimerítette a rossz egészségi állapota, meg azt is, hogy nem vesz részt a magyar közéletben vagy politikában.
Megszólalt Thomas Cooper is, aki tolmácsolt a beszélgetésen. Ő azt mondta, hogy ”Streitfeld már Kertész szobáját elhagyva, közvetlenül az interjú után azt mondta neki, hogy a beszélgetés során nem kapott elegendő anyagot egy újságcikkhez. Nem arról van tehát szó, hogy egy megírt interjút nem közölt le a lap”.
Cooper nemcsak tolmács, hanem maga is készített interjút Kertésszel. Éppen azt a Hungarian Quarterlyben megjelentet, amiben Kertész elmondta, hogyan cenzúrázta őt a New York Times. Cooper abban a beszélgetésben nem jelezte Kertésznek, hogy miért nem jelent meg a cikk a New York Timesban.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.