Így üzent a szülőknek az a pedagógus, aki már több mint 20 éve tanít egy fővárosi általános iskolában. A mi iskolánkban inkább emailekben tartják a szülők egymással a kapcsolatot, de végülis a Facebook sem rossz.
Annyi hátránya van ennek a kommunikációnak, azon kívül, hogy ismerősnek kell bejelölni a tanárnőt, hogy elég sok mindenen kell átküzdenie magát az embernek. Nem azért kell ismerősnek jelölni, hogy a szülők, esteleg a gyerekek lássák, hogy mit posztol. Hiszen publikusak a posztok. Hanem azért, mert elég sok más is jön.
Itt van például ez, kettővel a csekkes üzenet felett:
Vagy ez a megosztott vicc:
De van cigányozás is, ráadásul gyerekről szóló, mégiscsak pedagógus osztja meg.
Aztán persze van buzizsidózás is.
És bevándorlósozás unásig, csak egy példa, a tanítónő posztja alá kommentelt, a pedagógus által like-olt Hitler-képpel.
És tényleg van még bőven:
Megkerestük az iskolát, ahol azt a választ kaptuk, hogy a Klik a tanárnő munkáltatója, de felszólítják a pegadógust, hogy moderálja a Facebook-oldalát.
UPDATE:
A tanárnő valóban levette a legsúlyosabb posztokat.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.