Tanulságos látni, hogy a kormányzati oktatáspolitika hogyan képzeli a "fórum" és az "egyeztetés fogalmak jelentését.
A tanári tiltakozások hatására szokatlan lépésre szánta el magát a magyar közoktatás központosított csúcsszerve, a KLIK: fórumokra hívta a pedagógusokat az ország számos tankerületében. Ilyen eseményt tartottak szerdán Dunaújvárosban, ahonnan szokás szerint kitiltották ugyan a nyilvánosságot, de egy résztvevő vendégposztban számolt be róla a Castellum nevű helyi híroldalon.
Ez alapján így néz ki egy fórum a KLIK elképzelése szerint:
A résztvevők végül tapssal fejezték ki a szolidaritásukat a Miskolcon és más városokban iskolaügyben demonstrálókkal, aztán kézfeltartással jelezték, hogy egyetértenek az alábbi követeléssel:
"Követeljük, hogy az új közoktatási törvénnyel kapcsolatos egyeztetések az alapoktól kezdődjenek. Az elmúlt 4 évben kiderült, hogy az irány sem jó, és a toldozgatás-foltozgatás sem vezetett sehova. A tárgyalásoknak az intézmények fenntartásáról kell szólnia, emellett az autonómiáról, az önálló gazdálkodásáról, a bérpótlékokról, az előmeneteli rendszerről, a minősítésről, a kötelező óraszámokról, valamint a kötelező órákon felüli túlórák kifizetéséről, továbbá a 32 óra eltörléséről, a fizetések minimálbérhez kötéséről, a tankönyvekről, az érettségiről, a NAT-ról. És mindezek előtt a gyermekről, az ő mindenek feletti érdekéről."
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.