Ez a két fő eredménye a Buzzfeed és az Ipsos közös felmérésének. Ez volt az első nagymintás felmérés a témában.
A felmérésben résztvevőknek hat szalagcímet mutattak, három valós, és három álhírt. Először azt kérdezték tőlük, hogy hallottak-e az adott hírről, és ha igen, értékelni kellett, hogy mennyire tartották azt hitelesnek.
A jó hír, hogy a valós híreket összességében azért még mindig többen tartották hitelesnek. Ezek 83 százalékára mondták a résztvevők (vagyis azok, akik hallottak is az adott hírről), hogy elhitték ezt.
A rossz viszont, hogy az álhírek nem sokkal maradtak le - akik olvasták ezeket a híreket, 75 százalékban tartották pontosnak ezeket az információkat.
A megkérdezettek 33 százalékának volt ismerős legalább egyik álhír, és 57 százalékának legalább egyik igazi hír. Az álhír, amit legtöbben felismertek, arról szólt, hogy holtan találták az FBI-ügynököt, aki kiszivárogtatta Hillary Clinton emailjeit. A hír egy kamuoldalon, a Denver Guardianon jelent meg.
Azok között, akiknek a Facebook az elsődleges hírforrás, 83 százalék volt azok aránya, akik elhitték a kamuhíreket. (Mindenféle további részlet a Buzzfeeden.)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.