A 18-49 éves magyar állampolgárok hét százaléka élhet külföldön

külföld
2013 július 11., 16:16

A KSH gyorsbecslést készített: számításuk szerint 335 ezer olyan ember tartózkodik tartósan külföldön, akinek állandó lakcíme van Magyarországon. Azaz a szám messze nem takarja az összes kivándoroltat.

A becsléshez a módszertan annyi volt, hogy 463 településen felkeresek véletlenszerűen 8917 olyan 18 és 49 év közötti lakost, aki a lakcímnyilvántartás szerint ott kéne lakjon. Közel 80 százalékuk ott is lakott, 10,6 százalékuk ugyan nem, de Magyarországon máshol, míg 6 százalékuk tartósan külföldön él. Volt 3,9 százaléknyi ember, akiről semmit nem tudtak meg a kérdezőbiztosok. Őket is a tartósan külföldön élők közé becsülték.

Azt a KSH tudományos igazgatója, Kapitány Balázs is elismerte, hogy a becslést mintavételi hibák terhelhetik, ezért 6,8 és 8 százalék közé lövik a tartósan külföldön élők arányát. Persze ebben a kategóriában tartozhatnak olyan szélsőséges esetek is, hogy mondjuk valaki eleve külföldön született, soha nem élt itt, mégis be van ide jelentve.

A tartósan külföldön élők 86 százalékáról sikerült megtudni, hogy hova költöztek. Nem túl meglepő módon 25,8 százalékuk Németországba, míg 25,6 százalékuk Nagy-Britanniába került. (via MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.