A Reuters fotósai képsorozatot készítettek olyan emberekről, akik hazájukban minimálbér körül keresnek. A világ számos pontján készített képeken sok a közös pont: ideiglenes munkák, határozott idejű szerződések, több órás ingázások, kifizetetlen túlórák, alkalmi megbízások.
Nem ők a legszerencsétlenebbek: van hol lakniuk, és keresnek pénzt is. Ugyanakkor helyzetük nagyon törékeny, hónapról hónapra a megélhetés és a bizonytalanság határán egyensúlyoznak. Számuk pedig egyre nő, a szociológia fogalmat is teremtett akaratlan, de közös csoportjukra, a szakirodalomban már prekariátusként hivatkoznak rájuk.
A sorozatot talán észre sem vettük volna, ha az Atlantic remek urbán-blogja nem ír róla, pedig egy magyar közmunkás mindennapjait is feldolgozták benne.
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden
moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a
kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg. Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy
döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk,
és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség
és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is
várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol
hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.