Összeült a Ku Klux Klan és a színesbőrűek érdekképviselete

külföld
2013 szeptember 04., 13:39
  • Először ült le tárgyalni a Ku Klux Klan (KKK) és színes bőrűek érdekképviselete, a Nemzeti Egyesület a Színesbőrűek Fejlődéséért (NAACP).
  • Arról beszélgettek, hogy a KKK inkább szól a pacsizásról, mint a lincselésről.

A találkozó több hónapos előkészület után jött össze a  wyomingi, Casperben. Néhány közelmúltban történt eset miatt ültek össze: egy fekete férfit csúnyán megvertek, a KKK pedig rendszeresen terjeszti kiadványait a térségben. Jimmy Simmons, a NAACP casperi szárnyának az elnöke úgy gondolta, a párbeszéd hatásosabb lehet egy tüntetésnél.

kkk

A találkozón megbeszélték, hogyan működik ma a KKK, mi a véleményük a gyűlöletbűncselekményekről. Beszéltek arról is, hogy a klán el akar szakadni az Egyesül Államoktól. John Abarr, a KKK egyik vezetője elismerte, hogy mióta Obama az elnök, megugrott a klánba jelentkezők száma.

Abarr közben olyanokat mondott, hogy

"Szeretem ezt a szervezetet, mert hordjuk ezt a leplet, összegyűlünk és kereszteket égetünk. És még titkos kézfogásaink is vannak. Szeretek a Klánban lenni, mert tetszik hogy az emberek azt hiszik, törvényen kívüli vagyok."

A gyűlöletbűnöket elítéli, bűnnek tekinti a homoszexualitást, de nincs baja azzal, ha egyneműek házasodnak. Szerinte a KKK nem egy erőszakszervezet, elhatárolódnak az erőszaktól.

Panaszkodott arra is, hogy sokan elfordulnak tőlük, mert nem elég radikálisak. Ő igazából azért szeretne radikális fiatalokat a szervezetben tudni, hogy aztán a KKK-ban szelidüljenek meg.

A találkozó bizarr véget ért: amikor a NAACP-tól megkérdezték Abarrt, hogy belépne-e a színes bőrűeket segítő szervezetbe, igennel felelt. Ezután ott helyben ki is töltöttek egy NAACP jelentkezési lapot, majd a tagdíj befizetése után valószínűleg John Abarr lett az első ember aki egyszerre tagja a KKK-nak és az NAACP-nek.

Vargyai Viktor via Huffington Post

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.