A 15 hónapos büntetés felfüggesztése után Dinh Nhat Uy kiszabadulhatott az őrizetből. Ez a vádirat volt az első az országban, ami említette a Facebookot. Az ítélethirdetés híre gyorsan elterjedt a Facebookon, és máris sokan bírálták miatta a hatóságokat. Azok az ellenzékiek, akiknek sikerült a tárgyalóterem közelébe férkőzniük, beszámoltak arról, hogy a rendőrség több embert őrizetbe vett ott.
Az elítélt ügyvédje elmondta, hogy védencét „a demokratikus szabadságjogokkal való visszaélésért” ítélték el. Uy a kormányt és több állami vállalatot bírált. Akár három évi börtönre is ítélhették volna.
A vietnami bíróságok az idén 46 bloggert, illetve ellenzéki aktivistát ítéltek el a nemzetbiztonság veszélyeztetésének vádjával, kétszer annyit, mint tavaly. Emiatt több ország bírálta Hanoit, és követelte az elítéltek szabadon bocsátását.
Szeptemberben lépett hatályba egy olyan törvény, ami tiltja kormánybíráló hírek megosztását a közösségi oldalakon. Erre a törvényre hivatkozva még senki ellen nem indult eljárás. Nehéz lesz érvényt szerezni a törvénynek a portálokon megjelenő tartalom óriási mennyisége miatt. A kormány megpróbál blokkolni egyes weboldalakat, de a Facebookon ritkán avatkozik be. (MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.