Újabb kutatás erősíette meg, hogy a kutyáknál sem mindegy, melyik irányban csóválja éppen a farkát az állat. Az is bebizonyosodott, hogy kutyák ezt figyelik egymásnál és ennek megfelelően reagálnak. Mindez a jobb- és bal agyfélteke különböző funkciójával függ össze.
A BBC újabb, a Current Biology nevű lapban bemutatott kísérletről számol be.
Azt már eddig is igazolták a kísérletek, hogy nem mindegy, hogy a kutya melyik irányab csóválja a farkát, sőt ugyanez a helyzet a fejtartással. A mérges kutya balra csóvál és dönti a fejét, míg az éppen barátkozó kedvű inkább jobbra (a kutya szempontjából persze, tehát, ha szemben állunk az ebbel, ez az irány éppen fordítve érdendő!)
A mostani, a trentói egyetemen végzett kísérletben azt vizsgálták, hogy felismerik-e ezt az információt a kutyák egymás viselkedésén. Ez a kísérlet is igazolta, hogy igen: a kutyáknak kutyákról készült filmrészleteket játszottak be és figyelték a szívritmusukat. A filmek természetben felvett jeleneteket, illetve árnyképeket, sziluetteket is tartalmaztak.
Azt is igazolták, hogy a kutyák ezt tapasztalati úton tanulják meg a szocializációjuk során, nem velük született képesség. (BBC)
---
A címlapképen Brian, az iszákos kutya látható a Family Guyból.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.