Első fokon 2 év 3 hónapra ítélték, de jogerősen már hét éves börtönbüntetést szabott ki a tanítványaival erőszakoskodó mohácsi rajztanárra a Pécsi Törvényszék. Ítéletében megalapozottnak találta az első fokú határozatot, ezért szemérem elleni erőszak miatt ítélte börtönre Bosnyák Mihályt.
Bosnyák ügye évek óta húzódik. Elsőként a mohácsi bíróság ítélkezett, felmentette a tanárt. A törvényszék ezt az ítéletet az eljárási szabályok megsértése miatt hatályon kívül helyezte.
A megismételt eljárásban kapta első fokon a 2 év 3 hónapos büntetést, amit most hét évre súlyosbítottak.
Hogy miért, azt nem tudjuk. A kiskorú sértettekre és a bűncselekmény jellegére tekintettel a tárgyalás nagy része zárt ajtók mögött folyt, és a jogerős határozat indoklása sem volt nyilvános.
Így azt, hogy mi lehetett a vád, csak a rendőrség korábbi nyilatkozataiból tudhatjuk. Eszerint Bosnyák a tantaremben, a rajzköri foglalkozások alatt fajtalankodott a felügyeletére bízott, tizenkét év alatti gyerekekkel. Nyomozni 2008-ban, egy hatéves kislány anyjának a feljelentése alapján kezdtek ellene. Idővel újabb sértetteket is találtak.
A gyerekeket igazságügyi pszichológus, nyomozási bíró és ügyész felügyelete mellett hallgatták ki.
Magyar György, a vádlott ügyvédje a nemi erkölcs elleni bűncselekményekre vonatkozó korábbi felmentő ítélet után újságíróknak azt mondta, hogy a bíróság szerint védence speciális személyiség, túláradó szeretettel fordult tanítványai felé, és ezt könnyű félreérteni. Szerinte a gyermekek elmondásán kívül semmi nem támasztotta alá azt az állítást, hogy a vádlott molesztálta volna a kiskorú gyerekeket.
Most, a súlyosbító ítélet után jogértelmezési problémákra hivatkozva a Kúriához kíván fordulni rendkívüli jogorvoslatért.
*Edit: typo
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.