Rogán Antal beszélt arról hétfői sajtótájékoztatóján, hogy a Fidesz javaslatot tesz a kormánynak, vizsgálják meg a közműszámlákban szereplő alapdíjak jelentős csökkentésének vagy teljes megszüntetésének lehetőségét.
Rogán elárulta azt is, hogy Fidesz azt is kezdeményezi a kabinetnél, hogy a mérőórák cseréjének költsége ne a fogyasztókat terhelje, valamint hogy a mérőórákon jelzett fogyasztás és a számlázás kerüljön szinkronba.
A kormánypárt "3+1" javaslatának része a bekötési, bekapcsolási díjak és fejlesztési hozzájárulások felülvizsgálata is.
Rogán elmondta, hogy a rezsifórumok résztvevőinek tapasztalatait összegezve azt mondhatják, hogy az emberek véleménye szerint a fogyasztáson felül vannak olyan tételek a számlákban és a díjakban, amelyekkel a szolgáltatók újabb bőrt próbálnak lehúzni a magyar családokról. Ezeket pedig meg kell szüntetni, tette hozzá.
Megjegyezte azt is, hogy ha a kabinet kéri az ügyben a parlament összehívását, mert mégis törvényi változtatások szükségesek, a Fidesz képviselőcsoportja támogatni fogja azt.
A frakcióvezető jelezte, ha a kormány megteszi megoldási javaslatait, és a fogyasztók javára dönt,
az fájni fog a szolgáltatóknak, de azt gondoljuk, itt az ideje, hogy a lehúzásokat megszüntessük.
Vasárnap Lázár János beszélt arról, hogy a kormány a szerdai ülésén fogja tárgyalni, miként lehetne valóban non-profittá a a közműszolgáltatásokat.
Úgy látszik nem tudjuk annyival csökkenteni a rezsit, hogy ne legyenek nyereségesek az energiaszolgáltatók.
- fogalmazott akkor.
Az alapdíjat amúgy általában a hálózatok üzemeltetésére és fenntartására fordítják. Mint azt a Portfólió is kiemeli, ennek megvágása már rövidtávon pénzügyi problémákat vetít előre. Az áramnál amúgy éves szinten kb. 1500-2000 forint az alapdíj egy lakossági fogyasztónak, földgáz esetében pedig 10 ezer forint.
(via MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.