A Fővárosi Közgyűlés zárt ülésen döntött arról, hogy a fővárosi tulajdonban lévő részesedést eladják az MVM-nek, írja az MTI. A Főgáz fele magánkézben volt, azt már korábban megvette az állam. Most a másik fele is hozzájuk kerül. A Főgáz Budapest önkormányzatának egyik legértékesebb tulajdona volt, de négy évvel és sok rezsicsökkentéssel ezelőtt sok tízmilliárd forinttal többet ért, mint most.
Akkor azért akarták eladni, hogy az uniós beruházások önrészét ebből fizessék, de kitört a válság, és keveset kaptak volna érte. Akkor egyébként pont Tarlós István volt ennek a legnagyobb ellenzője. Most sokkal kevesebbért beleegyezett, mint amennyi pénzért akkor ellenezte. A legjobb üzletet az állam kötötte, mert elértéktelenített egy céget, aztán olcsón megvette.
Cikkünkre reagálva a Főpolgármesteri Hivatal a következő közleményt adta ki:
"Megjelent információkkal ellentétben nem adta el a Főváros a többségi FŐGÁZ-részvényeit. A vételár mértékéről pedig még csak szó sem esett.
A Közgyűlés mai ülésén két dologról döntött. Egyrészt hozzájárulását adta ahhoz, hogy az MVM megvásárolja a FŐGÁZ kisebbségi részvénycsomagját a német RWE Holdingtól, azaz a FŐGÁZ nemzeti tulajdonba kerüljön. Másrészt arról döntött, hogy az RWE Holdinggal olyan megállapodást köt, amelynek eredményeképp a város mentesül egy – a Demszky-adminisztráció idején kötött – szerződésben foglalt, Budapestre kedvezőtlen kármentesítési peres kockázattól.
A fővárosi tulajdonú, többségi FŐGÁZ-részvényeket illetően olyan határozat született, hogy ha az állam (és nem külföldi gazdasági társaság, mint az MSZP-vezetés idején) vásárlási szándékot jelent be, úgy a Főváros nyitott a tárgyalásokra."
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.