Mitől lehetne aggódni egy ilyen csodálatos nyári hétvégén? Atomtámadástól? Jégesőtől? van egy sokkal jobb tippem: a madártámadás. A Magyar Madártani Egyesület honlapja ír arról, hogy a május a madártámadások hónapja, amikor vérszomjas poszáták és gyilkos seregélyek tizedelik az emberiséget.
Valójában persze ennyire nem közvetlen a veszély, de tény, hogy a fészkeiket és fiókáikat védő madarak az évnek ebben az időszakában a legagresszívebbek. Szerencsére itthon csak két faj van, amely reális veszélyt jelent akár egy nagyobb gyerekre is: a varjú és a bütykös hattyú.
Ám attól, hogy egy csalogány nem tud leteríteni egy felnőtt embert, tud olyan ijedtséget okozni, aminek biciklibaleset a vége. Vagy az, hogy fészekhez túl közel mászó gyerek megzavarodik, és leesik a fáról. Egy kisebb kutyát pedig már igenis meg tud sebesíteni egy nagyobb testű madár.
Tengerparti nyaraláson már érdemes odafigyelni a nagyon agresszív, nem is a fiókáikat védő, hanem egyszerűen táplálékot kereső sirályokra. Aki pedig Pápua Új-Guineám jár, az ne provokálja a kazuárokat, mert ezek a hatalmas dögök tényleg képesek nagyon súlyos sérüléseket okozni.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.