A Delaware egyetem kutatói már három éve vizsgálják, hogyan lehetne az amerikai baromfifajtákat ellenállóbbá tenni a felmelegedő környezet ellen.
A túlzott melegben ugyanis nagyobb az elhalálozás, a megbetegedés esélye, miközben a csirkehús fogyasztása másféleszeresése fog nőni 2030-ra világszerte.
A kutatók ezért afrikai és brazíliai fajok génjeiben kutakodnak, hogy rájöjjenek a kopaszság titkára, de más miatt is érdekesek számukra ezek a fajták: "Ezek olyan igazi, a hátsó kertben kapirgáló jószágok, akik tényleg átszaladnak az úttesten" - utal az egyik kutató arra, hogy sokkal keményebbek és ellenállóbbak ezek a fajták.
Egyelőre a legjobb genetikai tulajdonsággal bíró egyedeket próbálják kiválogatni, hogy aztán egy tízgenerációs nemesítés és keresztezés vegye kezdetét, és megszülessen az új, posztnukleáris csirkefaj, a kopasz csirke. (ModernFarmer)
---
Címlapfotó: AFP/JEAN-FRANCOIS MONIER
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.