Az amerikai hírszerző hivatalnak meglehetősen rossz a híre, főleg a fiatalok körében. A huszonévesek nem nagyon tudnak mást a CIA nevéhez kötni, mint az utóbbi évek botrányait: a hazugságot Szaddám Huszein vegyifegyvereiről és az Edward Snowden által napvilágra hozott megfigyelésekben betöltött szerepüket.
Az ügynökségnél úgy dönthettek, hogy megpróbálnak a fiatalok között népszerűbbé válni. Azt meg persze biztos úgy lehet, ha jófejkednek az interneten. Ebből lett a CIA Twitter-csatornája, amiről annyit biztosan tudni, hogy nem kamu, a Twitter már megerősítette, hogy tényleg a hírszerzéshez tartozik. És azt nem tudni ki csinálja, de egy kicsit olyan az egész, mint amikor egy ötvenes nagybácsi próbál összekacsintani a tinikkel. A Foreign Policy remek gyűjtést is szentelt ennek a jelenségnek.
Ez volt rögtön az első posztjuk:
(Sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudjuk, hogy ez az első tweetünk)
Azóta pedig ilyenek mennek:
(Nem tudjuk, hol van Tupac)
(Nem, mi nem tudjuk a jelszavad, ezért nem tudjuk elküldeni neked)
A legszebben az egész hangulat akkor jön ki, amikor a korábbi CIA-igazgató, majd későbbi elnököt, idősebb Busht köszöntötték a születésnapján:
A többi nagyon szép találat a FP-n!
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.