Huszonöt AIDS-kutató kért politikai menedékjogot Ausztráliában

Egészségügy
2014 augusztus 04., 13:33

Most ért véget az AIDS-világkonferencia Melbourne-ben, de nem mindenki indulna vissza hazájába. Legalább huszonöt kutató menedékjogot kért az ausztrál kormánytól, mivel otthonukban az életüket kockáztatják azzal, hogy a halálos vírussal foglalkoznak.

A menedékkérők többsége afrikai. Az egyik tanzániai menedékkérő arról beszélt, hogy hazájában többször is halálosan megfenyegették, amiért AIDS-es betegeket kezel.

A HIV-vírussal fertőzöttek megbélyegzése és hátrányos megkülönböztetése a július 20. és 25. között megrendezett 20. nemzetközi AIDS-konferencián is szóba került. A résztvevők elmondták, hogy az elnyomó országok törvénykezése éppen a betegség által legjobban sújtott szexuális kisebbségek tagjait bünteti. Az afrikai országok közel háromnegyedében tiltják vagy szankcionálják a homoszexualitást.

A többnapos melbourne-i értekezleten 200 ország több mint 13 ezer küldöttje vett részt. Az eseményen jelen volt Bill Clinton volt amerikai elnök és Bob Geldof ír énekes-aktivista is, akik több forrást követeltek a kór elleni küzdelemhez.

A konferencia maga tragikusan indult, mivel több tucat kutató utazott azon a repülőn, amit oroszpárti szakadárok lőttek le Ukrajna fölött. (via MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.