A TEK dzsihádisták esetlegles átkelése miatt figyeli a hazai iszlamista közösségeket

külföld
2014 szeptember 13., 13:50

A Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgató-helyettese nyilatkozott minderről a Magyar Nemzetnek. Mint mondta, mivel Magyarország a Nyugat-Európából érkező dzsihádisták egyik átkelőhelye, ezért a TEK-nek komoly feladatai vannak a terroristák leleplezésében és a túszok kiszabadításában.

A dandártábornok beszélt arról is, hogy a terrorszervezetek a kelet-európai országokat inkább csak logisztikai, infrastrukturális állomásként használják

Bodnár  szerint a terroristák húsz százaléka kerülhet be illegális bevándorlóként Európába, a többiek legálisan érkeznek.

A TEK helyettes vezetője arról is beszélt, hogy a dzsihádista ideológiát alapvetően az interneten terjesztik, de vannak hagyományos módszerek is a beszervezésre. Harci imámok járják Európát, megjelennek mecsetekben és megpróbálják befolyásuk alá vonni a fiatalokat.

"Nekünk is oda kell figyelni arra, hogy a magyarországi iszlám közösségekben nehogy esetleg megjelenjenek ilyen agitátorok. Figyelnünk kell ilyen szempontból az egyetemi közösségekre is, hiszen nagyon sok külföldi tanul nálunk. Tartjuk az itteni iszlám közösségekkel a kapcsolatot, hiszen nekik nem érdekük, hogy itt radikális csoportok jöjjenek létre, ezért tőlük is kapunk jelzéseket"

- mondta el minderről Bodnár, aki szerint Európa most kezdi felfedezni, hogy a problémával szemben egy olyan szervezet lehet sikeres, amely nem kényszerül arra, hogy tevékenységét állandóan összehangolja a társszervekkel. Úgy vélekedett, előbb-utóbb a nyugat-európai államok is rákényszerülnek arra, hogy olyan terrorelhárítási egységeket hozzanak létre, amelyek a felderítés és megelőzés mellett képesek az azonnali reagálásra is. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.