A Népszabadság összeszámolta, az utóbbi hat évben a Belvárostól bérelt, tehát köztulajdonban álló ingatlanok későbbi kedvezményes megvételével, mekkora kedvezményhez jutottak az V. kerületi önkormányzattól az érintett cégek.
A 2008 és 2013 között értékesített 277 ingatlanból 155-öt adtak el kedvezményesen (a bérlőnek az önkormányzat 30%-os kedvezményt adhat az ingatlan forgalmi értékéhez képest), így összesen 3,9 milliárd forinttal kevesebbet kapott a Belváros az összesen 17,5 milliárd értékű ingatlanvagyonért.
A kedvezményes vételre a lehetőséget Rogán Antal polgármesterként biztosította, amikor a képviselőtestület rendeletet hozott erről 2007-ben.
A bérlők kedvezményhez juttatása nem szokatlan, ám az V. kerületben sajátos gyakorlat alakult ki: vállalkozások sok esetben néhány hónappal a bérleti szerződés megkötése után lettek tulajdonosok.
- `írja a lap, részletek tehát odaát.
A belvárosi ingatlanmutyiról újabb és újabb részletek derülnek ki, nemrégiben például arról értesülhetett a nyilvánosság, hogy így szerezhettek ingatlant Habony Árpád rokonainak cégei is. (Népszabadság)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.